Jak zidentyfikować zgagę i jakim sposobem ją wyleczyć?

Zgaga jest subiektywnym czuciem pieczenia w przełyku. Może występować w przebiegu wielu chorób jak również na skutek traktowania pewnych używek lub spożywania pokarmów. Częstokroć wiąże się z prowadzeniem niezdrowego trybu funkcjonowania, nie wykazując podłoża chorobowego. Wskazane jest aby wiedzieć, w jakim momencie jest w stanie sugerować chorobę, a kiedy starczy zadbać o zdrowy styl życia i żywienia.

ranigast

Autor: kev-shine
Źródło: http://www.flickr.com
Przyczyną zgagi jest cofanie się kwasowego soku żołądkowego (odmiennie zarzucanie lub refluks) z żołądka do przełyku wbrew perystaltyce. Jako oznaka wielokrotnie występuje w chorobie refluksowej przełyku. W ocenie kłopotu wiecznie należy mieć na uwadze takie choroby. Prócz chorób zgagę zdołają rodzić między innymi : napój alkoholowy, kawa, herbata, cola i innego typu zawierające kofeinę trunki gazowane, czekolada , owoce cytrusowe i soki , pomidory, pieprzne przyprawy i oleiste pożywienie , mięta, orzeszki ziemne, nieregularne konsumowanie dań.

Głównymi zarządzeniami jeżeli chodzi o leczenie zgagi są: zażywanie posiłków nie później niż 2-3 godziny przed snem, uniesienie zagłówka łóżka, zaprzestanie palenia papierosów. Niezmiernie znacząca jest także stosowna dieta dietetyk sportowy wrocław (ograniczenie konsumowania tłuszczu, alkoholu oraz kawy), a także uszczuplenie masy ciała u otyłych. Należy podobnie stronić od środków wpływających ujemnie na naprężenie dolnego zwieracza przełyku.

Odpowiednie leki powodują najszybsze ustanie

tabletki

Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com

dolegliwości i zapalenia przełyku u największej ilości chorych. Kiedy staramy się osiągnąć szybki i trwały skutek w chwili bólu przystaje przyjąć przepisane przez lekarza gastroenterologa preparaty farmakologiczne. Idealnym przykładem jest Ranigast, jakiego kilka rodzajów dostaniemy bez problemu w aptece.

Ranigast Fast mieści w sobie substancję czynną – ranitydynę, jaka zakłóca wydzielanie w żołądku kwasu solnego i także pepsyny. Miara 150 mg ranitydyny stopuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku przez z grubsza 12 godzin. Podobnie działa lek Ranigast MAX – Świat Leku. Okres działania 1 pigułki wynosi mniej więcej 12 godzin.

Długotrwająca zgaga, szczególnie, kiedy to towarzyszą jej inne dolegliwości, winna zawsze wzbudzić naszą czujność i należy opowiedzieć o niej medykowi. Gdy mamy świadomość wpadek żywieniowych bądź niezdrowego trybu życia, można spróbować go zmienić.