Jak zadbać o wygląd paznokci

Zadbane paznokcie są istotnym elementem dla każdej kobiety, która dba o wygląd.

Sporo analiz wykazuje, że mężczyźni mocno zwracają uwagę na paznokcie kobiety. Kluczowy jest fakt, czy kobieta o nie dba. Wypielęgnowana i polakierowane paznokcie są pewną wizytówką kobiety.

Słabe paznokcie to zmora wielu osób, więc w tym tekście zebraliśmy parę przydatnych porad, które potrafią wiele zdziałać.

paznokcie

Rozdwajające się paznokcie są rezultatem nakładania rozpuszczalników do lakieru, które mają degradujący powierzchnię paznokcia keton – aceton. Sporo znawców rekomenduje zatem używanie towarów, które związku w składzie nie posiadają. Rozwiązaniem może okazać się także zrezygnowanie z malowania paznokci na pewien czas – choćby na parę tygodni. Tym sposobem struktura paznokcia dostanie czas do zregenerowania się.

Rozdwajające się paznokcie mogą mieć przyczynę także w deficycie istotnych elementów w organizmie. Warto udać się do apteki i spytać ekspedienta o niezbędne suplementy diety, które mogą poprawić płytkę paznokcia. Najważniejsza przy pielęgnacji paznokci okazuje się witamina A. Wielu dermatologów rekomenduje częste jedzenie marchewki.

Słabe paznokcie to dolegliwość osób, które pracują przy myciu naczyń bądź parają się konserwacją pomieszczeń. Regularna styczność z czyszczącymi chemikaliami osłabia konstrukcję paznokci. Sporo pracowników, którzy całymi dniami myją podłogi, narzeka na bolesne problemy skórne. Ratunkiem z tej sytuacji może okazać się po prostu ubieranie ochronnych rękawiczek do pracy, które osłonią delikatne dłonie przed stycznością ze żrącymi substancjami. Szukasz sprawdzonych leków? Zobacz tutaj na i dowiedz się więcej.

Osoby, które narzekają na rozdwajające się paznokcie muszą poszukać pomocy u specjalistów lub w salonach kosmetycznych. Jeśli pragniesz załatwić tę sprawę samodzielnie, można przejść się do odpowiedniej apteki i popytać sprzedającego o kremy odpowiednie do pielęgnacji łamliwych paznokci. Odpowiedni preparat tego typu musi posiadać w sobie paletę kluczowych witamin oraz substancje nawilżające płytkę paznokcia. Powinno się mieć na uwadze, że takie balsamy muszą być aplikowane systematycznie, by spełniły swoją rolę.

Jeśli nie chcesz nabywać żadnych preparatów, w dalszej części prezentujemy domowe sposoby na rozdwajające się paznokcie:

– w garze trzeba rozpuścić trochę parafiny ( można ją dostać w sklepie farmaceutycznym bądź stopić świeczkę, o ile jest napisane, że jest ona wykonana właśnie z tej substancji), gdy ostygnie, zanurz w roztworze palce. Zaleca się moczyć palce w garnku przez dziesięć do piętnastu minut. Zabieg trzeba wykonywać co kilka dni

– rozdwajające się paznokcie da się leczyć także używając ekstraktu z kopru.

Zainteresowała Cię ta informacja? Jeżeli masz ochotę zgłębić więcej – odwiedź serwis (https://lotos.mielec.pl/) a z pewnością poznasz dużo fascynujących faktów.

Trzeba wstawić na gaz wodę, a później dodać do niej łyżkę nasion kopru. Kiedy ekstrakt ostygnie, trzymaj w nim palce przez parę minut. Działanie trzeba wykonywać regularnie przez 14 dni.