Gdy na szczotkowanie zębów jest już zbyt późno? Koszty vs koszty.

Szczotkowanie zębów to powszechność dla milionów ludzi, jednak czasami mimo szczerych chęci jak i użytkowania zalecanych środków do optymalnego utrzymania higieny jamy ustnej, zdarzają się problemy.

zdrowie - landszaft

Autor: Maciej Lewandowski
Źródło: http://www.flickr.com

Wtedy nie pozostaje nic innego niż udać do specjalisty. Większość osób robi to dopiero w momencie gdy ból jest nie do zniesienia. Wtedy w grę wchodzi nie stomatologia estetyczna, lecz stomatologia zachowawcza, sprawdź co krótko mówiąc oznacza borowanie – przeważnie jak punkt wyjścia. Nie powoduje zdziwienia wtedy fakt, że lwia część osób udaje się do dentysty jak na szafot. Bojąc się zawsze wyolbrzymiamy czarne scenariusze, co absolutnie w niczym nie pomoże i jest całkowicie zbędne.

stomatologia zachowawcza

Autor: ellebil1
Źródło: http://www.flickr.com

Stomatologia zachowawcza zachowawcza stomatologia przebyła długą drogę w trakcie ostatnich lat – współczesne możliwości gabinetów stomatologicznych stoją dosłownie na futurystycznym pułapie. Kiedy już nie mamy innego wyjścia niż stomatologia zachowawcza potrzebujemy odpowiedzieć sobie w sprawie – prywatnie czy państwowo? Jeżeli ząb boli lekarz w obu typach placówek zobaczy bez szemrania, jednak efekty wizyty mogą się bardzo od siebie różnić. Placówki państwowe mimo posiadania wyższego niż w przeszłości standardu, dalej nie napawają entuzjazmem. W rezultacie większość osób wybiera wizyty prywatne, gdzie pomoc jest współmierna kosztom. Wysokość naprawienia zębów nie stanowi już wydatku, który jest zdolny zaburzyć na długo domowy (nawilzacz triada) budżet.

Ostateczna decyzja zawsze leży w gestii pacjenta, jednak lepiej zastanowić, czy wydatek rzędu 100 – 200 zł nie będzie lepszym rozwiązaniem niż ustawiczne udawanie się do „specjalisty” funduszowego.