Kiedy korzystnie wybrać się do psychologa? Co warto wiedzieć? Co można dzięki temu zyskać?

Kiedy powinniśmy pomyśleć o odwiedzinach u psychologa? Kiedy poczujemy, iż to już jest ta chwila, iż nic nam nie pomaga więc powinniśmy umówić się na wizytę? Objawów takiego stanu może być wiele, jednakowoż to my powinniśmy odpowiedzieć sobie na proste pytanie: czego oczekujemy od takiej wizyty. Czemu to tak bardzo istotne?

Wiele osób decyduje się na uczęszczanie do psychologa, chociaż tak naprawdę nie wie po co. Najgorsza jest motywacja w stylu: to dziś modne. To oczywiście droga donikąd, gdyż do specjalisty powinny uczęszczać osoby, które mają zdefiniowane problemy albo…cele. Tak, to może niektórych zdziwić, ale psycholog K. Korczowska – (gabinet psychoterapii wrocław) czy psychiatra to nie tylko specjalista od problemów, lecz także od osiągania konkretnych celów. Przykład? Pragniemy być mniej nieśmiali, planujemy poprawić autoprezentację, a może bardziej poradzić sobie z niepokojem. To dla niektórych mogą być kłopoty, jakie przeszkadzają w niektórych sytuacjach, lecz powiedzmy sobie szczerze, iż nie uniemożliwiają funkcjonowania (no chyba, że często jesteśmy w takich sytuacjach, przykładowo mamy taką pracę).

psycholog

Źródło: flickr.com

Jeżeli postawimy sobie cel przed terapią mamy szanse na najbardziej efektywne rezultaty. W przypadku różnych kłopotów sprawa jest pewna: decydujemy się na wizytę, bo pragniemy pomocy. Jeżeli sobie nie możemy sami poradzić, to potrzebujemy kogoś, kto spojrzy z dystansu, kto zna się na ludzkich problemach, kto nas zrozumie. Idziemy się więc do psychologa, na przykład gabinet psychologiczny Warszawa i mówimy, co nas boli, jakie mamy objawy, w których sytuacjach występują – właściciel gabinetu psychologicznego Bożena Jakubowska.

Często osoby na początku obawiają się mówić o wszystkich nieprzyjemnościach, gdyż niektóre są dosyć dziwaczne (przykładowo odruchy wymiotne lub parcie na stolec), lecz dla psychologa to są sprawy normalne. Nie zapominajmy, że te nieprzyjemności bardzo dużo mówią mu o naszej psychicznej kondycji, więc aby terapia była efektywna nie warto nic ukrywać. Jak więc odczuwasz, iż jesteś w stanie skorzystać dzięki takiej terapii, to już dziś zapisz się na pierwszą wizytę. Tym bardziej jak masz życiowy kłopot, nie czekaj i się nie bój. Wiele osób już korzystało z takiej pomocy i rzeczywiście to odmieniło ich życie, dlatego powinniśmy się przełamać.