Czy to następna rewolucyjna dieta czy jednak nic nowego? Co myśleć o diecie “8 godzin”. Sprawdź o czym mowa

Dieta 8 godzin to jedna z ostatnich propozycji dla osób, które chcą schudnąć bez uciążliwego przesadnego odmawiania sobie pożywienia. Jej pomysłodawcami są David Zinczenko i Peter Moore, którzy reklamują swoją dietę jako chudnięcie bez pozbawiania się przyjemności spożywania tego co lubimy.

System żywieniowy 8 godzin polega na pilnowaniu godzin poszczególnych posiłków, w ten sposób aby jedzenie spożywane było przez osoby na diecie wyłącznie przez 8 godzin w ciągu doby. Twórcy takiej zaskakującej metody schodzenia z wagi obiecują, iż jeśli uda nam się przestrzegać tego czasu możliwe jest pozbyć się nawet 5 kilogramów w trakcie tygodnia. Istotne jest też, aby nie podjadać poza podanym czasem spożywania posiłków.

Jeżeli szukasz innych informacji na omawiany temat, to także rzuć okiem na (http://terapiamanawa.pl/leczenie-depresji-i-nerwic/) pokrewne portale, które podnoszą tę problematykę.

Jeżeli chodzi o spożywane posiłki, nie ma tu ograniczeń. Możemy spożywać wszystko na co mamy ochotę, oczywiste jest natomiast, że jeżeli zamierzamy w trakcie 8 godzin zajadać się słodyczami to rezultat będzie niestety opłakany.

dieta

Autor: Vassilis
Źródło: http://www.flickr.com

Potrawy muszą więc być bogate w wartości odżywcze, jednakże nie musimy przesadnie liczyć kalorie przez nas spożywane. Plusem tej diety, według samych autorów jest czas, który dajemy własnemu ciału na regenerację i przetworzenie pokarmów dostarczonych przez nas w trakcie 8 godzin. Nasze ciało otrzymuje 16 godzin na trawienie oraz pozbycie się wszelkich toksyn z naszego organizmu co działa bardzo dobrze nie tylko na nasza wagę, ale i na dobre samopoczucie. Dieta 8 godzin mimo iż ma wielu zwolenników ma również duże grono przeciwników, którzy zarzucają twórcom promowanie jakby głodówki.

Musimy natomiast pamiętać, iż wszystko zależy od aktualnego trybu życia, od naszej aktywności oraz wydolności organizmu. Nie wszyscy posiadamy takie same parametry życiowe, dla jednych dieta 8 godzinna może okazać się doskonałym sposobem na pozbycie się zbędnych kilogramów, dla pozostałych jednak może być powodem efektu jo-jo. Mimo wszystko pamiętajmy, żeby zawsze mieć rękę na pulsie i samemu, bez żadnych diet kontrolować, co jemy oraz w jakich ilościach. Pomoże nam w tym na pewno przelicznik kalorii. Dzięki temu zaczniemyzdawać sobie sprawę,jaką ilość kalorii przyjmujemy w trakcie dnia i czy trzeba coś z tym zrobić. Wszelkie diety muszą się na tym opierać..