Co to jest androgenowe łysienie? Jakiego rodzaju metody leczenia się stosuje?

Łysienie może powodować duże kompleksy zarówno u mężczyzn, jak i u pań. Niektórzy łysieją już za młodych lat i szukają pomocy w takich sytuacjach. Nie mogą wszak pogodzić się z takim stanem rzeczy.

jedzenie latem

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com
dentysta

Autor: Greg Sykora
Źródło: http://www.flickr.com
Łysienie androgenowe, które jest jednym z częstszych typów łysienia wystąpić może zarówno u pań, jak i u mężczyzn. Natomiast u mężczyzn występuje najczęściej. Podłoże genetyczne (nieinwazyjny test prenatalny) często jest wymieniane, jako przyczyna tego rodzaju dolegliwości. Łysienie rozpocząć może się już w bardzo wczesnym wieku, nawet gdy się jest nastolatkiem. Zaczyna się najczęściej cofaniem się włosów na skroniach oraz na czole, jak też rzadszym owłosieniem na czubku głowy. Później problem pogłębia się oraz ubytki włosów są coraz większe.
Nie ma tak naprawdę jednej dobrej metody, jaka przeciwdziałałaby takim objawom. Jednak bez wątpienia lepsze efekty możemy uzyskać, kiedy zacznie się coś z tym robić w miarę wcześnie. Transplantacja włosów może dawać bardzo dobre rezultaty, jednak na pewno do tanich nie należy. To taki zabieg chirurgii plastycznej, jaki polega na przeniesieniu mieszków włosów z jednej części skóry, w miejsce, które pozbawione jest włosów. Plusem jest to, że uzyskuje się w taki sposób całkiem naturalny efekt. Kolejnym sposobem walczenia z łysieniem może być podawanie estradiolu, to znaczy hormonu, który jest w stanie zmniejszyć wypadnie włosów.

Oprócz tego jest także na rynku sporo leków, oraz produktów kosmetycznych, które w małym lub całkiem dobrym stopniu pomagają w sytuacjach zbyt dużego wypadania włosów. Być może w przyszłości zostaną wymyślone jeszcze inne sposoby ażeby tego rodzaju problemom zaradzić.