Sezam typu łuskanego – czyli, zdrowie zawarte w jednej spośród najbardziej starych przypraw na globie

Sezam dla sporej liczby spośród nas, szczególnie tych, którzy w obecnej chwilce są wewnątrz okolicy trzydziestego roczku egzystencji – kojarzy sezam wraz z „sezamkami”, a więc niezbyt dużymi płatami sezamu po oblewanego oraz sklejonego w płaskie prostokąciki przez miodzik.

Dla wielu był to przysmak dzieciństwa, chociaż dla niektórych wspomniany smaczek był niezbyt przyjemny – jak to zwykle bywa, zdanka bywają „podzielone”.

Niezbędny jest Ci link do strony (https://nowafarmacja.com.pl/franczyza/opinie-franczyzobiorcow/)? Nie przejmuj się. W naszym nowym poście znajdziesz to, czego szukasz. Namawiamy!

W danej momencie, sezam do tej pory istnieje (także w wspomnianej wyżej postaci), jednak najbardziej często bywa stosowany w kuchni typu ekologicznego, gdyż owe ziarno bywa samym zdrówkiem i doskonałą przyprawą…

powiększenie - zdrowie

Autor: Bernt Rostad
Źródło: http://www.flickr.com
Sezam, a szczególnie interesujący nas dzisiaj sezam łuskany, jest to jak wspomnieliśmy wyżej ziarno, o którym pierwsze wzmianki (a konkretnie na temat jego uprawy) są napotykane wewnątrz dziełach pozostałych po starym Babilonie, gdzie był on przezywany „przyprawą bogów”. W rzeczywistości jednak żadna osoba nie wie, kiedy się on ukazał i w jakim miejscu. Wiadomo jednakże, iż bywa to jedna z najstarszych roślin typu oleistego, która nie posiada konserwantów i jest całkowicie ekologicznym produktem. Chociaż sporo osób o tym nie ma pojęcia, sezam jest przyprawą, która w rzeczywistości nadaje się do niemalże każdego typu potrawy, jest stosowany w produkcji pieczywa czy słodKości, a nawet i można nią przyprawiać mięsko (na przykład dodać do panierki), czy rybkę (nadaje się nawet i do surowej ryby, czyli sushi).

W zależności od tej rzeczy, jak dużo pragniemy wykupić, sezam łuskany kosztuje zwykle w okolicy 2,50 złotych za 150 gram produktu. Kupić go mamy możliwość bez problemu w sieci, lub w sklepach ze zdrową żywnością.