Czuły dotyk rodzica jako najpiękniejszy znak miłości i troski o dziecko.

Indie są kolebką rytuałów dla ciała. Od wieków hindusi traktują swoje ciała niemalże jak świątynię i opiekują się nim tak dobrze, jak potrafią, fundując sobie na przykład różnorodne masaże. Kobiety masują skórę w łaźniach, a rytuał hammam będzie nie tylko zabiegiem oczyszczającym, ale jest także terapią dla zmysłów.

Spa, masaż ciała

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Wszystko zwalnia, ciało odpręża się, a skóra będzie wchłaniać drogocenne olejki i balsamy. W krajach europejskich takie rytuały raczej nie mają miejsca, jednak z dużym powodzeniem zastępują je najróżniejsze zabiegi SPA i masaże relaksacyjne. Takie zabiegi nie tylko będą likwidować pewne dolegliwości bólowe, ale w pierwszej kolejności rozluźniają przepracowane mięśnie i ciało, dają relaks i ukojenie dla ducha. Systematycznie robione, działają jak najlepsza terapia.

Jeżeli po przestudiowaniu prezentowanego artykułu będziesz pragnął zgłębić dane na opisywany wątek, to pomocne omówienie (http://www.a2clinic.pl/) bardzo Ci pomoże – chodź i zobacz!

Kto choć raz zdecydował się na taki masaż lub ma szczęście, że jego partner chce i umie odpowiednio taki masaż przeprowadzić wie, że nie ma nic przyjemniejszego po całym dniu, pełnym ciężkiej pracy oraz stresów. Warto więcej wiedzieć na temat różnych technik masażu, gdyż są to najskuteczniejsze nieinwazyjne i całkowicie naturalne sposoby uzdrawiania ciała i odpoczynku dla duszy.

Pośród wielu metod, do najważniejszych należą przede wszystkim masaże dedykowane najmłodszym. Zdecydowana większość kochających rodziców ma świadomość, że taka metoda kontaktu z dzieckiem nie tylko da mu dużo spokoju, ale także polepsza więź pomiędzy rodzicem a nim. Dlatego nawet nie mając przygotowania, większość rodziców robi swego rodzaju masaże niemowlakom już w niedługim czasie od urodzenia. Należy jednak zwiększać umiejętności i terapeutyczną świadomość, poszerzając wiedzę na temat popularnych technik. W przypadku dzieci doskonale sprawdza się masaż Shantala (info).

masaż Shantala

Autor: ASCOM Prefeitura de Votuporanga
Źródło: http://www.flickr.com
To starożytna technika, która się właśnie wywodzi z Indii, skąd została przeniesiona na grunt europejski przez jednego z francuskich lekarzy, pana Leboyer. To masaż który jest przeznaczony głównie dla niemowląt, lecz tak samo pozytywne rezultaty daje także w stosunku do starszych dzieci, głównie z deficytem emocjonalnym.