Jakie usługi mogą być wykonywane w gabinecie stomatologicznym?

O tym, że o zdrowie trzeba dbać od dziecka, wie na pewno każdy racjonalny rodzic. Jest to wyjątkowo istotne zwłaszcza, jeżeli poszukujesz stomatologa dla swojego smyka.
Taki specjalista powinien mieć już pewne doświadczenie w leczeniu młodych pacjentów, jak też potrafić z nimi rozmawiać oraz je odpowiednio rozluźnić.

smak - przekrój

Autor: Mirko Tobias Schäfer
Źródło: http://www.flickr.com

Po wykonaniu zabiegu może dać jakiś mały słodki kąsek, przykładowo zdrowy owoc. Ofiarowanie cukierka to poniekąd zaproszenie na następną wizytę. Tak czy inaczej nie należałoby jej odkładać, ponieważ może dać to jedynie złe efekty. Mogłyby nimi być m.in. symptomy próchnicy albo szczękościsk. Jednak nie należy bać się tego, co najgorsze. W każdym profesjonalnym gabinecie dentystycznym muszą być zagwarantowane takie świadczenia jak m.in. tomografia komputerowa, RTG czy leczenie endodontyczne. W większym stopniu skomplikowanych wypadkach stomatolog Kaniak z Legnicy mógłby przeprowadzić operacje z zakresu chirurgii stomatologicznej czy też leczenie kanałowe.
karta długopis i kawa

Autor: Alan Kleina Mendes
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze inne zabiegi, które są wykonane w gabinecie stomatologicznym to np. wybielanie zębów, usuwanie uzębienia oraz m.in. leczenie paradontozy. Najistotniejsza jest jednak właściwa profilaktyka, zatem przeciwdziałanie kłopotom. W tym celu wykonuje się m.in. piaskowanie, czyli niwelowanie nieporządanego osadu po kawie lub tytoniu. Jeżeli stan naszych zębów jest, delikatnie rzecz biorąc, nie najlepszy, to w gabinecie stomatologicznym moglibyśmy poprosić o poradę w sprawie protez zębowych.

Są to tytanowe śruby, jakie wkręca się w kość. Na szczęście ten zabieg nie należy do bardzo bolesnych. Oczywiście wybrane zabiegi wykonywane są pod znieczuleniem miejscowym, jakie nie wywołuje uczucia zdrętwiałego języka.