Jakiego rodzaju zalety będzie miało zamawianie leków, akcesoriów medycznych i kosmetyków w aptekach w internecie.

Jedną z ogromnych zalet, które niesie ze sobą internet, jest możliwość kupienia tam praktycznie wszystkiego, co jest tylko legalnie do kupienia. Co więcej, w wielu przypadkach można tam kupić znacznie więcej, niż będzie na to pozwalało prawo, przykładowo tego typu sytuacje mają często miejsce w przypadku internetowych aptek. Jeżeli chodzi o nie, to przepisy są jednoznaczne, to znaczy nie będzie możliwości sprzedaży wysyłkowej leków na receptę. Można oczywiście je zamówić i potem odebrać taki lek, oddając równocześnie receptę, lecz jego zapakowanie do paczki i nadanie na poczcie nie jest dozwolone. Jednak przez co, że nie zostało precyzyjnie określone, co to jest sprzedaż wysyłkowa, to niektóre apteki zaczęły łamać te reguły. Jednak ustawodawcy zauważyli dość szybko ten problem i zdecydowali się doprecyzować przepisy. Aktualnie za sprzedaż wysyłkową uznaje się każdą z transakcji, na którą zamówienie złożone było w innej formie niż samemu. Znacząco ukróciło to problem sprzedaży w internetowych sklepach leków z receptami, ale rzecz jasna oprócz takich medykamentów apteki oferują także bardzo duże ilości innych towarów. I wszystko zupełnie legalnie, gdyż tymi, jakie nie są objęte żadnymi zakazami można bez przeszkód handlować.

image - zdrowie

Autor: Mike Gogulski
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z najważniejszych grup produktowych, które się sprzedaje w internetowych aptekach, są różnego rodzaju suplementy diety i witaminy. W związku z tym że ich działanie idzie raczej w stronę profilaktyki i nie zawierają one żadnych mocnych związków, to można je sprzedawać bez obowiązku recepty. Suplementy takie przeważnie składają się z witamin i minerałów, wzbogacane są także różnymi wyciągami roślinnymi. Posiadają jednak dość zróżnicowany skład, zależnie od zastosowania (). Przykładowo tabletki na pamięć i koncentrację bardzo często zawierają guaranę albo wyciąg z żeń-szenia, obie z tych roślin mają odpowiednie do tego celu właściwości. Naprawdę sporym zainteresowaniem cieszą się także różnego rodzaju preparaty multiwitaminowe, w skład których wchodzą najważniejsze witaminy w odpowiednio dobranych dawkach a także różnego rodzaju związki mineralne. Całkiem sporo apteki sprzedają także akcesoriów medycznych i kosmetyków. Można w nich kupić między innymi wkładki urologiczne, tampony czy plastry, ale też sporo akcesoriów medycznych, takich jak glukometry albo termometry. Najpierw jednak o tym poczytajmy (ekstra źródła).

Aktualnie klienci coraz chętniej wybierają zakupy w takich właśnie aptekach internetowych. Przede wszystkim cenna tu będzie wygoda, bo nie trzeba daleko nigdzie chodzić za lekami, a oprócz tego da się również sporo na tym oszczędzić.