Zgaga, czyli tzw. palenie w przełyku, tyczy się coraz liczniejszej grupy Polaków

Coraz częściej cierpimy na zgagę, ponieważ źle się odżywiamy i mamy zbyt dużo stresów. Jednak jesteśmy w stanie z tym walczyć.
Kiedyś zgaga była niezbyt popularną chorobą.

google

Źródło: pixabay.com
Nowa kolekcja do makijażu AVON

Autor: AVON
Źródło: AVON
Współcześnie występuje u ogromnej części populacji. Przyczyn pewnie jest kilka. Z reguły bywają to nerwy. Chociaż może być coś o wiele poważniejszego — dla przykładu przy wrzodach żołądka albo zapaleniu dwunastnicy. Nie pomaga tu też tłuste jedzenie, palenie (oczy po marihuanie) tytoniu oraz picie mocnej herbaty i kawy. Wszystko to jest w stanie się przyczynić do pojawienia się i narastania się tej choroby. Ci, którzy cierpią przez zgagę, mówią, że jest to bardzo męczące. Dlatego należy musimy w aptece zaopatrzyć się w lek na zgagę. Można wybrać pastylki albo herbatki. Wszystko uzależnione jest od naszych preferencji. Istnieją leki, które mają działać at hoc i zazwyczaj błyskawicznie. Bywają również takie, które mają na celu unormowanie kwasów żołądkowych. Zażywa się je wtedy przez kilka miesięcy. Leki pomogą i możemy wtedy wrócić do normalnego funkcjonowania. Warto zażywać te leki, które będą się u nas sprawdzały. Można przykładowo polegać na radzie farmaceuty, który poleci nam jakiś specyfik. Możemy także spróbować kilka z nich i samodzielnie sprawdzić, który będzie dla nas najlepszy. Nigdy nie należy się sugerować ceną.

Trzeba pamiętać, że nie zawsze drogi specyfik jest najlepszy. Działa to też w drugą stronę. Powinniśmy jednak pomyśleć o zmianie stylu życia, aby zgaga nie powracała. Wszyscy wiedzą bowiem, że lepiej jest zapobiegać aniżeli leczyć.