Profesjonalne terapie małżeńskie dla par będących w kryzysie

Wyłącznie specjalnie opracowane terapie małżeństw mogą być odpowiednie dla związków pozostających w kryzysie. Te pary albowiem nie są w stanie już same poradzić sobie z tym, co ich dotyczy. Potrzebują kogoś niezaangażowanego, kto zwróci akcent na to, jak należy postępować. A swego rodzaju wzorce pozytywnych zachowań będzie mógł ukazać tylko bezstronny terapeuta.

terapia

Autor: Nantes
Źródło: http://www.nantes.pl
Z tego względu, jeśli para decyduje się na zrobienie użytku ze wsparcia u takiego profesjonalisty to zobowiązana jest w pierwszej kolejności zdecydować się na to, by poszukać specjalisty, który wyspecjalizowany jest bezpośrednio w psychoterapii małżeństw. Powinna być to osoba nieznana małżonkom, bo wyłącznie wówczas pozostanie obiektywna. W momencie pierwszego zetknięcia się z takim ekspertem para zdobędzie informacje, co musi poprawić, gdy chodzi o polepszenie standardów zachowań – warszawska psycholog Bożena Jakubowska.

Terapeuta będzie chciał dookreślić istotę kryzysu a także wskaże na potencjalne przyczyny jego utworzenia się. Po tym można poznać gabinet psychologiczny Warszawa, że zostanie zapisany kontrakt pomiędzy małżonkami i psychoterapeutą. Dotyczyć będzie on liczby spotkań, czasu trwania spotkań terapeutycznych, a także ich tematyki – skorzystaj z terapii małżeńskiej.

Każda terapia małżeńska prowadzona pozostaje w nawiązaniu do konkretnego kierunku psychologicznego i psycholog (psycholog wrocław cennik) musi zdecydować się na taki, który najlepiej będzie dostosowany pod potrzeby skierowanych do niego małżonków.

psycholog

Źródło: http://www.sxc.hu/

O ile natomiast czuje on, że nie będzie w mocy radzić sobie z problemami tej pary to powinien pomyśleć o skierowaniu jej do innego psychologa albo na mediacje rodzinne. Dobrze jest ustalić już na samym początku zdrowe techniki komunikacji w trakcie sesji terapeutycznych. Pacjenci powinni czuć się swobodnie, aczkolwiek powinni także przy tym uszanować siebie nawzajem i psychologa.

Niedopuszczalne będzie, by którykolwiek z małżonków chciał zjednać sobie psychoterapeutę i wymagać od niego, żeby opowiedział się za jakąś osobą zaangażowaną w konflikt. Co więcej, sam psychoterapeuta zobligowany jest być bezstronnym. Jedynie ta terapia, jaka będzie prowadzona według podanych reguł będzie mieć szanse powodzenia. Specjalnie opracowane psychoterapie małżeństw dla par będących w kryzysie są obecnie wyjątkowo popularne. Pary przezwyciężają bariery wstydu i bez wątpienia dobrze będzie korzystać z tej formy pomocowej, jeśli wywnioskujemy, że osobiście jej wymagamy. Należy tylko chcieć ulepszenia jakości związku. I wybrać doświadczonego terapeutę.