Pamiętajmy o zdrowiu, to jedna z bardziej istotnych spraw w naszym życiu. Zaniedbane może się odgryźć

Łatwo się mówi, aby zabiegać o zdrowie, trudniej zaś to zrealizować w praktyce. Niemniej, każdy z nas powinien myśleć o takim czymś, jak o głównym priorytecie. Pieniądze można stracić lub wygrać, zdrowie zaś można tylko utracić. Jeśli bowiem przychodzimy na świat zdrowi to już jesteśmy spełnieni. Ktoś, kto jest chory może to zdrowie zdobyć, lecz nie będzie ono takie samo, jak u człowieka w pełni zdrowego, ponieważ każda choroba zostawia po sobie ślad w psychice i ciele człowieka.

sport to zdrowie

Autor: Leo-setä
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli więc pochodzimy z tej szczęśliwej grupy, jaka nie musi narzekać na zdrowie, powinniśmy tym bardziej starać się, ażeby wytrwać w tym stanie jak najdłużej. Co to znaczy? W najkrótszym wytłumaczeniu jesteśmy w stanie powiedzieć o konkretnych życiowych praktykach, które zbliżają nas do najlepszego gospodarowania zdrowiem. Jednocześnie, oddalają nas od niepotrzebnych komplikacji, które mogą całkowicie zepsuć nasze zdrowie. Dostrzegalne jest to zwłaszcza na ulicach miast w zimę. Pędzi taki młody człowiek bez rękawiczek i czapki, chociaż na zewnątrz minus kilkanaście stopni.

Być może nie jest mu zimno, być może pragnie pokazać jaki jest twardy. Nie jest ważne, o jaką przyczynę może chodzić, taka nieodpowiedzialność niszczy zdrowie. Może nie aktualnie, może nawet nie za parę lat, ale poczuje zapewne taka osoba skutki tych dziwacznych praktyk. Te zaniedbania bowiem pojawiają się dopiero w późniejszym wieku, jak już jesteśmy starsi, a nasz organizm ma mniejszą odporność. Niestety, identycznie jest z chorobami. Nawet, jak nie przejmujemy się delikatnym przeziębieniem, to trzeba doprowadzić je do końca, to znaczy, wykurować się tak, by nie istniały wątpliwości, że jesteśmy już zupełnie zdrowi. Warto zerknąć na: przydatne opaski.

Menu zdrowego dziecka

Autor: Holle
Źródło: Holle

A inna sprawa: papierosy. Jak jesteśmy młodzi to palimy bardzo dużo, bo nie czujemy jeszcze skutków tego głupiego nałogu. Jednakże substancje smoliste, które odkładają się w naszym organizmie są jak najbardziej zabójcze, to taka bomba z opóźnionym zapłonem, jaka pewnie da o sobie znać. Pamiętajmy więc, iż młodość to nie do końca beztroska, bierzmy z życia jak najwięcej, ale pamiętajmy również, ażeby dbać o zdrowie, by cieszyć się najlepszą kondycją w każdym okresie życia ( medycyna dieta w mukowiscydozie naturalna).