Czy dostrzegalna jest różnica pomiędzy dentystą a stomatologiem? Czy wydaje się to być sztuczny, a może jednak słuszny podział?

Sporo ludzi ma duże wątpliwości oraz nie wie tak do końca, czym odróżnia się dentysta od stomatologa. Ta wątpliwość z reguły wyrażana jest na różnych forach internetowych, jak również portalach. Co ciekawe, z takimi pytaniami spotykają się też sami specjaliści ze strony odwiedzających ich osób. Podczas gdy odpowiedź na takie pytanie jest zaskakująco łatwa.

fotel i sprzęt stomatologiczny

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiedź może zaskakiwać, ale prawdą jest, iż obaj specjaliści niczym się nie różnią. Nie ma znaczenia czy będzie to dentysta z mniejszej albo też większej miejscowości, lub dentysta Ursynów- sprawdź: super dentysta Ursynów. Niejasność w związku z tym wzięła się stąd, że nasz język jest naprawdę bogaty. Dlatego też w różnych sytuacjach jedną rzecz opisuje się kilkoma definicjami. Dlatego też lekarz dentysta i lekarz stomatolog, to dokładnie ta sama osoba oraz ten sam zawód. Osoba mająca zawód lekarza dentysty ma potrzebne uprawnienia do używania w praktyce wiedzy w zakresie działu medycyny, którą nazywamy stomatologią.
W naszym kraju ograniczone prawo do wykonywania takiego zawodu wraz z tytułem lekarza dentysty uzyskuje się po skończeniu jednolitych studiów na poziomie magisterskim na kierunku lekarsko-dentystycznym. Studia tego rodzaju trwają pięć lat, możemy je skończyć na jednaj z kilku naszych krajowych uczelni medycznych. Mimo iż są to studia magisterskie, to takowej pracy się podczas studiów nie pisze. Zamiast tego do uzyskania pełnego prawa do świadczenia zawodu lekarza %phrase (Sprawdź stomatolog wola) niezbędne będzie zdanie egzaminu państwowego z wynikiem pozytywnym, a także zrobienie stażu podyplomowego, który trwa jeden rok. W samej stomatologii wyróżnić możemy parę specjalności lekarskich. Najbardziej powszechne oraz często spotykane są protetyka, stomatologia ze specjalizacją dziecięcą, endodoncja jak i ortodoncja.

ortodotna podczas zabiegu

Autor: Aine
Źródło: http://www.flickr.com
Ortodoncja jest działem stomatologii, który koncentruje się na zapobieganiu występowania wad zgryzu jak i ich naprawie. Pacjentami takich specjalistów, na przykład ortodonta Warszawa Ursynów , są tak samo dzieci, młodzież, ale i osoby dorosłe (ortodonta Warszawa). Najczęściej lekarze takich kilku specjalności ściśle ze sobą współpracują dla dobra pacjenta oraz ustalają najlepsze dla pacjenta leczenie. W ten sposób możliwe jest by osiągnąć naprawdę zadowalający rezultat. Prócz tego sam pacjent ma poczucie, że potraktowano go jak najbardziej w profesjonalny sposób.