Jak zadbać o higienę intymną i zapobiegać infekcjom?

O higienę intymną możesz zadbać w domu i w podróży dzięki współczesnym preparatom do higieny miejsc intymnych, które doskonale pielęgnują oraz podtrzymują naturalne pH.
Są jednak codzienne przyzwyczajenia, które zaburzają naturalną florę bakteryjną pochwy jak też prowadzą do zakażeń, to m.in.

Higiena intymna

Autor: Gunnar
Źródło: Gunnar

nadmiernie częste mycie intymnych okolic. Dowiedz się, w jaki sposób wyglądać powinna higiena intymna. O higienę miejsc intymnych dba każda dama, lecz nie każda wie, w jaki sposób czynić to dobrze jak też rozsądnie. Łatwo w tym temacie popaść w skrajności, to z kolei nie służy bakteryjnej florze pochwy.

Ten odnośnik prowadzi do bardzo atrakcyjnej strony, która posiada równie interesujące dane na opisywany temat.

Nazbyt częsta i nazbyt agresywna higiena intymnych miejsc może spowodować zachwianie mikroflory bakteryjnej pochwy, jakiej odnowienie wymaga cierpliwości oraz czasu.

wczasy - Tunezja

Autor: Marcin Grabski
Źródło: http://www.flickr.com
organizm zdrowej kobiety musi sam dbać o mikroflorę pochwy, umożliwiają to pałeczki kwasu mlekowego trzymające w jej wnętrzu odczyn kwaśny pH (4,5), jaki jest barierą dla chorobotwórczych bakterii. Z tej przyczyny przesadna higiena intymnych miejsc może przyczynić się do pozbawienia pochwy tej warstewki ochronnej, wówczas przeważnie pojawiają się intymne infekcje, świerzbienie, opuchlizna, zakażenie. Skłonności do alergii i podrażnień zdarzają się najczęściej kobietom o jasnej karnacji oraz delikatnej skórze. Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę z faktu, że to częstokroć nadgorliwość prowadzi do poważnych schorzeń intymnych.

Jeżeli nie ma wyraźnej potrzeby, nie warto kąpać się kilka razy na dzień oraz podmywać się każdorazowo po wizycie w toalecie. Noś zawsze bieliznę bawełnianą oraz postaraj się unikać stringów.