Rewelacyjne specyfiki tylko w jednej jarzynie

Dużo bezcennych produktów, które pomagają tobie troszczyć się o życie, znajduje się blisko. A więc, gdy coś ci doskwiera, przyjrzyj się po pierwsze temu co jesz.
Rewelacyjnym i naturalnym suplementem, stosowanym od lat jest czosnek.

Warzywo to głównie kojarzy się nam z fantastycznym lekarstwem na infekcję dróg oddechowych, gardło i wszelkie wirusy, gdyż zawiera allicylinę, substancję, która oddziałuje jak antybiotyk. Aczkolwiek bywa, że czosnek może nas również ochronić przed najróżniejszymi kłopotami, ponieważ ma cechy, nie jedynie antybakteryjne, ale także przeciwgrzybiczne i hamuje rozmnażanie się wielu drobnoustrojów bezwzględnych dla człowieka.

Jeśli chcesz znaleźć dodatkowe artykuły związane z analizowanym tu tematem, zobacz ofertę na stronie (https://przemyslawkwiatkowski.pl/) prezentującym analogiczne materiały.

Nie niweluje przy tym naturalnej flory bakteryjnej, lecz ją odbudowuje i wspiera utrzymanie równowagi mikrobiologicznej jelit.

komfort

Autor: Colby Stopa
Źródło: http://www.flickr.com
Dobroczynne właściwości żółtego sera

Autor: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska
Źródło: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska

czosnek

Autor: PerDormire
Źródło: PerDormire
Niezbędny suplement diety, jakim jest czosnek, który również działa korzystnie na układ sercowo-naczyniowy, gdyż rozszerza naczynia krwionośne i obniża ciśnienie krwi. Ponadto usprawnia pracę umysłu i niweluje procesy starzenia się ciała, a nawet zwiększa poziom serotoniny. Warto także go stosować w wojnie przeciwko nowotworom, bo tamuje przemiany komórek, które mogą prowadzić do tej choroby.

Spożywajmy zatem czosnek i pamiętajmy, że prócz wielu właściwości zdrowotnych, nadaje się on także wyśmienicie jako dressing, ponieważ podnosi zalety wielu posiłków.
Wykorzystujmy, więc jego powszechny autorytet i nie zamartwiajmy się o straszny zapach, gdyż łatwo zneutralizuje go natka pietruszki.