Środki i leki bez recepty – jakie wybrać

Istnieją choroby, z którymi nie biegniemy od razu do lekarza. Usiłujemy zaradzić im na własną rękę stosując znane powszechnie preparaty. Trzeba jednakże uważać wybierając je. Pamiętajmy by przeczytać z uwagą wszelkie ulotki, róbmy próby alergiczne, by nie wyszło, że wybrany środek nam szkodzi zamiast pomagać.

leki i suplementy

Autor: domzdrowia.pl
Źródło: http://www.domzdrowia.pl

Wybierajmy tylko preparaty znanych i solidnych firm. Jeżeli naszym problemem są rozstępy doskonałym wyjściem mogą być balsamy i kremy marki Mustela. To od dawna najlepsze dostępne kremy na rynku. Tak twierdzą kobiety, które używały ich choćby w czasie ciąży.

Algi w tabletkach

Autor: Vitana
Źródło: Vitana

Kolejną chorobą, z którą chcemy sobie radzić zwykle kremami czy lekami bez recepty są żylaki. Dopiero w sytuacji, w której stan naszych nóg robi się naprawdę poważny szukamy przychodni, a póki nie odczuwamy mocnego bólu staramy się masować nogi leczniczymi balsamami, brać tabletki na poszerzone żyły itp. Mnóstwo środków bez recepty możemy zamówić w Internecie. Każda apteka online ma ogromny wybór różnego typu środków na mnóstwo problemów.

Najczęściej kupujemy tam leki na wstydliwe choroby. Dobrym przykładem są leki na hemoroidy, lub środki na potencję. To łatwy sposób zakupów, nie musimy nigdzie chodzić, leki są przesyłane na wybrany przez nas adres. Apteki czasem także oferują przez Internet (tvk – internet we wrocławiu) leki homeopatyczne – wiele ludzi je stosujących preferuje zamawiać je w Internecie, gdyż wciąż jeszcze możemy spotkać się z negatywnymi ocenami w związku z ich stosowaniem. Specjalistyczne firmy mają w ofercie nie tylko leki ale też sprzęt rehabilitacyjny.

Uważajmy, aby decydować się wyłącznie na znane apteki sieciowe. Dobrze, jeżeli mają swoje stacjonarne placówki. Wówczas dostajemy pewność, że kupowane przez nas preparaty są z odpowiedniego źródła. Za każdym razem sprawdzajmy datę przydatności do użycia na opakowaniach, studiujmy uważnie ulotki, a jeśli cokolwiek wzbudza nasz niepokój – lepiej idźmy do specjalisty, zamiast leczyć się samodzielnie. Można sobie w ten sposób bardzo zaszkodzić. Gdy bez zastanowienia będziemy łykać różne środki może to skończyć się dolegliwościami wątroby, dolegliwościami żołądkowymi, chorobami serca i wieloma równie nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi. Lekarz jest jedynym dobrym wyjściem, kiedy jakiekolwiek objawy nas niepokoją.