Specyfiki na alergię – kierować się niezwłocznie do lekarza czy może spróbować uzdrawiać się samodzielnie?

Lekarstwa są co chwila bardziej dostępne. Niegdyś były do nabycia wyłącznie w aptekach, teraz z kolei jesteśmy w stanie udając się do punktu spożywczego kupić środek na ból głowy czy też temperaturę. W którym miejscu możemy dostać natomiast preparaty na alergię i jak je używać?

Preparaty na alergię dzielimy pod względem możliwości zakupu na te „z receptą” jak również te, które kupimy bez potrzeby wizyty u doktora. Kiedy chodzi o te wymienione jako pierwsze, specjalista obserwując zachowanie pacjenta i badając go ocenia który lek mu przepisać i dodatkowo jak duża dawka będzie poprawna dla jego wieku, masy ciała.

alergia

Autor: William Brawley
Źródło: http://www.flickr.com

To rzekomo najbezpieczniejszy tryb leczenia alergii, bowiem po wizytacjach i systematycznych konsultacjach z alergologiem oraz zażywaniu specyfików możemy nieraz wyleczyć się z tej dokuczliwości. Gdy chodzi o leki, na jakie nie potrzeba recepty, są to na ogół farmaceutyki antyhistaminowe. Ich zadaniem jest powstrzymywanie działania substancji, jaką jest histamina, odpowiedzialna za powstawanie objawów alergii. Mogą one zmniejszać łzawienie oczu, hamować odruch kichania i zmniejszać pieczenie nosa. W większości wypadków sprzedawane są w postaci kropli i pigułek – wejdź tutaj.

Innym typem lekarstw sprzedawanych bez potrzebnego papierka są maści, jakie tłumią schorzenia skórne jak pieczenie, ciarki, zaczerwienienia i rany. Nie są przeznaczone natomiast do dłuższego użytkowania, gdyż zawierają małą ilość sterydów. Cera ekspresowo się do nich przyzwyczaja i po pewnym okresie ustaje reagować na artykuły tego rodzaju. Powinno się stosować krótkoterminowe kuracje a w pozostałe dni wspomóc się pigułkami bądź też ziołami.

To one ustanawiają ostatnią kategorię tych najmilej wybieranych przez nas lekarstw w dziale „preparaty na alergię”. Borykają się one z niedyspozycjami ogromnie przykrymi dla nas, jak roztocza kurzu i pyłki, wspierają układ odpornościowy. Wzięte zioła to wiesiołek (cudowny także do nawilżania cery), ziele pokrzywy, szałwia.

Zaciekawiła Cię ta informacja? Jeśli masz ochotę dowiedzieć się więcej – odwiedź ten link a z pewnością poznasz mnóstwo interesujących faktów.

Sprzedawane są tak samo pod postacią olejów do wsmarowywania np. w podrażnioną skórę bądź też wyciągów lub herbatki do picia.

W aptekach bądź też marketach zielarskich wprawiony personel może pomóc wybrać do naszego schorzenia leki. Preparaty na alergię występują pod różnymi formami. Powinno się skierować się do eksperta, który zleci nam testy i dostosuje tryb leczenia.