Zakażenie dróg moczowych. W jaki sposób się przed tym zabezpieczyć?

Zakażenie dróg moczowych dróg moczowych należy do najczęstszych infekcji bakteryjnych atakujących nasz organizm. Przypadłość ta trafia się dziesięć razy częściej u kobiet niż u mężczyzn. Zważywszy na bliskość pochwy i odbytu drobnoustroje bez trudu mogą udać się do pęcherza moczowego wywołując stan zapalny.

Objawy, które powinny nas zaniepokoić :

– częstsze niż zazwyczaj oddawania moczu,
– towarzyszące temu nieprzyjemne palenie i ból,
– czasami bóle w podbrzuszu,
-uczucie nieustannego parcia na pęcherz, przy jednoczesnym wydalaniu małych ilości moczu.
Po zauważeniu wymienionych problemów zdrowotnych musimy natychmiast udać się do lekarza. Nie lekceważmy owych symptomów, albowiem nieleczona choroba może przeistoczyć się w stan przewlekły lub nawet trwałe uszkodzenie nerek!

W badaniu ogólnym moczu stwierdza się w takim przypadku podwyższoną liczbę krwinek białych, krwinek czerwonych oraz znikome ilości białka, tudzież w posiewie moczu obecność drobnoustrojów.

Kuracja , zapobieganie oraz domowe sposoby na tę dolegliwość:

Głównym elementem zapobiegania i leczenia chorób dróg moczowych jest branie medykamentów. Możemy zastosować np. lek (zobacz camelis duo) o nazwie Urosept (). Jest to ziołowy medykament przyjmowany pomocniczo przy leczeniu rozmaitych zakażeń układu moczowego. Związki czynne zawarte w preparacie wykazują właściwości moczopędne, przeciwzapalne i rozkurczające.

Lek zażywa się przede wszystkim do leczenia zaburzeń, takich jak: zapalenie pęcherza moczowego, kamica dróg moczowych, jak również we wszystkich zaburzeniach objawiających się zaleganiem i zastojem moczu.

Przede wszystkim dużo pijmy! Początkowo nawet szklankę wody co pół godziny, żeby przyśpieszyć wypłukanie bakterii z dróg moczowych. Rozcieńczony mocz nie będzie powodował pieczenia podczas oddawania moczu. Najzdrowsza jest mineralna woda niegazowana. Strońmy tylko od kofeiny i czarnej herbaty, bo powodują podrażnienie pęcherza. Dobrze robi rozcieńczony sok z aronii bądź czarnej porzeczki, który z racji dużej treści witaminy C wstrzymuje rozmnażanie się bakterii.

Najłatwiej chronić się przed infekcją układu moczowego:
– dbając o higienę okolicy ujścia cewki moczowej,
– odpowiednio ubierając się w czasie chłodów, unikając przemoczenia a także zaziębienia,
– systematycznie oddając mocz, unikając długotrwałego
przetrzymywania moczu w pęcherzu,
– wypijając wystarczająco duże ilości płynów,
– przy powtórnym zakażeniu układu moczowego powinno się unikać kąpieli w basenach a także w wannie z dodatkiem środków pieniących.

Źródło: .