operacja zmniejszenia żołądka

Otyłość jest coraz to większym kłopotem osób na całym świecie. Jest to schorzenie, jakie niesie za sobą dużo chorób. Ludzie otyli częściej chorują na cukrzycę, nadciśnienie i serce. Resekcja rękawowa żołądka to względnie nowatorski gatunek operacji bariatrycznej, jaka polega na wycięciu większej części żołądka. Po operacji żołądek posiada kształt podobny do tuby, bądź rękawa. Operacja redukuje objętość żołądka na stałe i jest przebiegiem nieodwracalnym.

dieta

Autor: Amelia Crook
Źródło: http://www.flickr.com
Chory po usunięciu części żołądka jest w stanie przyjmować jednorazowo ogromnie małe ilości pokarmów.

Na tej stronie jest dużo praktycznych wiadomości, jednak szybko przeczytaj także dodatkowe szczegółowe informacje zupy azjatyckie. One również są bez wątpliwości warte zainteresowania.

Na starcie jest to dieta płynna lub przecierana. Wdrażanie posiłków stałych przebiega pomału. Dzięki przyjmowaniu małej wielkości posiłków, masa ciała zmniejsza się nadzwyczaj szybko. Resekcja rękawowa żołądka przeprowadzana jest zwykle metodą laparoskopową. Pozytywem przeprowadzenia tego rodzaju operacji sposobem laparoskopowym są minimalne rany pooperacyjne, a w związku z tym minimalny ból, szybsze gojenie się, szybsze odzyskanie pełnej aktywności fizycznej i szybszy powrót do codziennych czynności.

Resekcja rękawowa żołądka bywa wskazana dla osób bardzo otyłych, u jakich zawiodły pozostałe procedury odchudzania. Wskazaniem do takiego gatunku operacji jest także uprzednie leczenie za pomocą opaski żołądkowej, bądź ominięcia żołądkowo jelitowym. U większej części pacjentów dokonanie rękawowej resekcji żołądka pozwala na

dieta

Autor: @LIQUIDBONEZ
Źródło: http://www.flickr.com

osiągnięcie zadowalającego spadku masy ciała. Po zabiegu operacyjnym chorzy przymuszeni są zupełnie przeistoczyć swoje przyzwyczajenia żywieniowe. Ubywanie nadmiaru masy ciała w ciągu roku jest w stanie się zmniejszyć o połowę.

Jak każdy zabieg operacyjny, resekcja rękawowa żołądka również niesie ze sobą ryzyko skomplikowań. Zdołają one się przyczynić do przedłużonego pobytu w szpitalu, a w szczególnych sytuacjach nastręczać powtórnej operacji. Liczne badania naukowe udowodniły również jego zasadny wpływ na kontrolę cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, stężenia cholesterolu, bądź zespołu bezdechu sennego. Zastanawiając się nad ewentualnością poddania się takiemu zabiegowi, trzeba wziąć pod uwagę, że niejednokrotnie jest to operacja ratująca życie.