Jak prawidłowo należy dbać o swoje zęby, czemu przeglądy kontrolne u dentysty mają takie znaczenie?

Kłopoty z próchnicą zębów występują bardzo często, i to pośród dorosłych oraz dzieci. Powodów takiej sytuacji będzie parę. Przede wszystkim bardzo duży wpływ na zęby ma niewłaściwa dieta. Jeśli ktoś w miejsce owoców i warzyw wybiera gazowane napoje lub słodycze, to jest zupełnie zrozumiałe, że zaczynają mu się robić dziury. Jest to w szczególności powszechne w przypadku małych dzieci, jakie już chcą samodzielnie używać szczoteczek, lecz równocześnie nie zawsze poprawnie myją zęby.

Pójście do łóżka po kilku ciastkach bez dokładnego wyszczotkowania to zielone światło dla bakterii. I te często się pojawiają, bo parę tygodni czy miesięcy braku właściwej higieny na pewno będzie miało duży wpływ. I niestety niewiele tutaj dadzą nawet najlepsze pasty i szczoteczki z profilowanymi końcówkami, bo jeśli ktoś nie będzie mył dokładnie nimi zębów, to i tak nabawi się próchnicy. Z tego też powodu oprócz codziennej higieny jamy ustnej przynajmniej raz na rok niezbędny będzie dobry dentysta łódź, żeby wykonać kompleksowy przegląd.

dentysta

Autor: ND Strupler
Źródło: http://www.flickr.com

Nawet jeśli ubytki zaczną się w zębach pojawiać, to początkowo leczenie ich jest mało bolesne i dość tanie. Z tego też powodu regularne chodzenie na przeglądy ma być standardem we wszystkich rodzinach, gdyż dzięki nim można będzie systematycznie sprawdzać stan wszystkich zębów i w razie potrzeby wyleczyć co potrzeba. Jeżeli dopuści się do większego zaniedbania, to mogą być już poważne konsekwencje – medico-dent.pl/. Leczenie większych dziur może być bolesne, a niekiedy może być nawet potrzeba leczenia kanałowego.

Wtedy zamiast jednej szybkiej wizyty będzie trzeba odwiedzić gabinet przynajmniej kilka razy, a może to wszystko kosztować nawet tysiąc złotych. Z tego też powodu dużo lepszym wyjściem będzie jednak systematyczne uczęszczanie na przeglądy, zwłaszcza że każdy dobry dentysta retkinia będzie je przeważnie oferował bez żadnych dodatkowych opłat – . No i rzecz jasna jeżeli się pojawią jakieś ubytki, to również powinno się je od razu zaleczyć, żeby mieć z nimi spokój.