Test na płodność – czyli, domowy test nie wyłącznie przeznaczony dla kobiet

Dla wielu słowa „test na płodność” – szczególnie w kontekście badań robionych samemu wewnątrz domku – kojarzy się z badaniami tylko dla dziewczyn. Tak naprawdę jednak wspomniane testy są dostępne również dla mężczyzn i wcale nie muszą być drogie, czy też „na receptę”.

Test na temat którego dzisiaj będziemy rozmawiać, to tak nazywany test Owulacyjny, który to istnieje możliwość zrobić właśnie w domowym zaciszu, mając przy okazji niewiarygodnie spore prawdopodobieństwa, iż ów test test ciążowy jest precyzyjny i poprawny…
Kobieta w średnim wieku

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
lęk

Autor: gcoldironjr2003
Większości osób słówka „test na płodność” jak zostało już wspomniane kojarzy się z dziewczynami, jednak nie bywa to jedyne i najważniejsze skojarzenie. Najbardziej ważnym spośród wszyściutkich jest to, iż kojarzy się ze specjalistycznymi badaniami, które trzeba robić pod oczkiem lekarza. Tymczasem jest to błędne rozumowanie, albowiem istnieją testy, które to istnieje możliwość uczynić samemu w domku i dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Test płodności, inaczej nazywany testem owulacyjnym, pokazuje nawet i w 100% czy konkretna persona jest w trakcie owulacji (dotyczy to jedynie dziewczyn) – i działa ta rzecz w podobny sposób co test ciążowy. Jeżeli chodzi o chłopaków, to tego typu test został wprowadzony stosunkowo niedawno, ale można go kupić wewnątrz każdej aptece. Ów tester składa się z: pojemniczka na spermę, roztworu testującego, zakraplacza, a także najważniejszego – Testera.

Jego zadaniem bywa wykryć sumę plemników wewnątrz nasieniu chłopaka. Warto zaznaczyć, iż nawet jeśli obydwie persony zostaną „pozytywne” na teście, nie ma tu absolutnej pewności zajścia w ciążę, choć istnieje jej dość duże prawdopodobieństwo.