zabiegi wykorzystywane w rozmaitych schorzeniach oczu

Starczowzroczność nie jest defektem wzroku, ani patologiczną zmianą, a efektem zwykłego procesu starości. Jest to rzeczywisty stan, który dotyka znaczny procent osób, przeważnie po czterdziestym roku życia, jednak granica wieku jest teraz coraz to niższa.

Nowoczesne łóżko Tempur® Etiuda

Autor: Tempur
Źródło: Tempur
Za pojawianie się problematycznej uciążliwości jest odpowiedzialna substancja białkowa, jaka osadzając się na soczewce sprawia, że soczewka staje się obszerniejsza i traci elastyczność. Starczowzroczność objawia się naruszeniem predyspozycji właściwego widzenia rzeczy odległych, również bliskich. Pojawiają się kłopoty z czytaniem, szyciem, korzystaniem z telefonu komórkowego, czy pracą na komputerze. Jednym z słynnych rozstrzygnięć stają się szkła dwuogniskowe z widoczną poprzeczną kreską, jaka odłącza górną część od dolnej. Absolutnie problem eliminuje refrakcyjna wymiana soczewki, czyli zabieg chirurgiczny opierający się na wymianie swojej soczewki na syntetyczną, wieloogniskową. Równolegle wykonalna jest naprawianie istniejących uprzednio wad wzroku.

Witrektomia (zobacz) to zabieg mikrochirurgiczny, stosowany w wielu rozmaitych schorzeniach siatkówki i ciała szklistego. Jego zamysłem może być stabilizacja, poprawienie, bądź odnowienie prawidłowego funkcjonowania siatkówki oka. Zabieg chirurgiczny (Dr Janicki – operacje kręgosłupa) w procesie którego śródoperacyjnie wdraża się narzędzia mikrochirurgiczne do środka gałki ocznej i poprzez szereg manipulacji chirurgicznych stara się pozyskać wynik uzdrowienia, albo wyeliminowania stanu chorobowego, to witrektomia. Cena zależy od tego, czy zabieg dotyczy zaledwie jednego schorzenia, bądź operowane jest więcej chorób.