Pragniesz się zmienić, nadal rozwijać, wykorzystać własny potencjał – sprawdź, kto może Tobie pomóc

Obecny świat to w ogromnej mierze bieg. Gonitwa do pracy, pęd do pieniędzy, pęd do polepszania własnego statusu. W tym bezustannym biegu często zapominamy o sobie samym. Wtedy rodzą się się kłopoty. Kto Wtenczas jest w stanie wspomóc?

psycholog

Źródło: flickr.com
Jeśli zaczynają się problemy, nie jesteśmy w stanie nic poradzić ze swoimi emocjami, należy poprosić o pomoc. Doskonałym rozwiązaniem w takim wypadku bywa psycholog. Wysłucha, doradza, pomaga odnaleźć wyjście z sytuacji, która wcześniej była nie do przejścia. Trzeba pamiętać, iż psycholog to lekarz duszy, który potrzyma nas za rękę, jednakże nie wypisze tabletek (to może zrobić wyłącznie lekarz psychiatrii). To specjalista, do którego możemy pójść z niejednym kłopotem. Psycholog jest w stanie pomóc dzieciom, które szarpią się z trudnościami natury psychologicznej (wstydliwość, obawa przed pójściem do szkoły podstawowej, niechęć do nauki, lęk po rozpadzie związku rodziców itd.), nastolatkom po kryzysach miłosnych i mających trudności z akceptacją, dojrzałym ludziom, którzy wędrując w ciągłym stresie z czasem gubią się i nie widzą bezpiecznych dróg. Czym odmiennym jest coaching (choć wykorzystuje się tu elementy psychologii, to jednak coach nie jest typowym psychologiem).

psycholog

Źródło: flickr.com
Coaching to instruktaż, kurs, który pomaga wyciągnąć potencjał schowany w ludziach. Dzięki niemu człowiek ma szansę podjąć trafniejsze decyzje, osiągnąć wyznaczony cel, przejść własne zapory jak i ograniczenia, poznać swoje wnętrze, czuć się bardziej dowartościowanym i znaleźć równowagę pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym, odpowiednio gospodarować czasem. Trener (czytaj więcej trener osobisty gdańsk) coachingu pomaga zarówno pojedynczym osobom, jak i całym firmom. Tego typu szkolenia są niezwykle trendy w firmach z zakresu biznesu czy finansów. Ma udowodnić pracownikom, iż można zmienić wiele rzeczy, aby czuć się znacznie lepszym i jednocześnie chętniej rozwijać własną pracę. Uczy, iż własny rozwój, to także rozwój firmy. W RP sporo korporacji korzysta z rad i sugestii coachów, ponieważ wierzy, iż dzięki nim, spełnienie i szczęście pracowników przeobrazi się w rzeczywisty zysk.