W czym przeszkadza brak ruchu jest niekorzystny dla człowieka

Wszyscy wiemy, jak istotny jest aktywny tryb życia. W jaki sposób jednak ćwiczyć, kiedy żyjemy w ciągłym pośpiechu i brakuje czasu na wyjście na siłownię? To łatwe ! Trzeba zaopatrzyć się w sprzęt fitness w domu. Niezwykle popularne są bieżnie treningowe oraz orbitreki. Co jednak wybrać? Postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie „bieżnia , czy orbitrek magnetyczny?”

Bieżnia treningowa

Odzież sportowa

Autor: Adidas
Źródło: Adidas

Bardzo popularnym sprzętem fitness do trenowania w domu jest bieżnia treningowa. Urządzenie to pozwala na bieganie bez problemów w warunkach domowych. Trzeba zaznaczyć, że ćwiczenia te są wygodne i bezpieczne. Ćwicząc na bieżni spalamy tkankę tłuszczową, redukujemy poziom cholesterolu i poprawiamy wydolność krążeniowo-oddechową. Ćwiczenia mają wpływ też na naszą sylwetkę – formują mięśnie nóg oraz pośladków. Świetnym wyborem jest bieżnia elektryczna (domowe bieżnie renomowanych producentów). Ten typ bieżni pozwala na przyjemniejszy i bardziej naturalny bieg oraz marsz. Dodatkowo możemy swobodnie regulować tempo przesuwania się taśmy, czego nie można powiedzieć o bieżni magnetycznej. Pozostał jeszcze wybór producenta – chcielibyśmy wszak zakupić solidne, które będzie służyło nam długo. Należy tu powiedzieć, iż rowerek magnetyczny (kup rowerek magnetyczny w o2market) to znakomity wybór. Rowerek magnetyczny cieszy się niemałym zaufaniem i gwarantuje wysoką jakość swych produktów.

Orbitrek
Może trzeba jednak zastanowić się nad kupnem trenażera? Te urządzenia posiadają wiele zalet, które należy zauważyć.

Czy pragniesz bardziej przestudiować omawiany na tej stronie temat? Jeśli tak, bez obawy kliknij tu, żeby przeczytać więcej nowości (http://www.niebieskarzeka.pl/).

Trenażery mniej obciąża stawy, spada więc ryzyko urazu. Dodatkowo, ćwiczenia na orbitreku angażują też mięśnie ramion, pleców oraz klatki piersiowej. Jeśli nie chcielibyśmy wydać jednak zbyt dużo pieniędzy, właściwym wyborem jest bieżnia thorn. To urządzenie przeważnie jest mniej kosztowne od orbit reków innego rodzaju, zaś komfort treningu wcale nie jest dużo mniejszy.

Źródło: