W jaki sposób wyposażyć salon kosmetyczny?

Chcesz założyć własne SPA? Fantastyczna koncepcja! Oto trochę przydatnych porad, które pomogą ci w tym przedsięwzięciu. Przede wszystkim namierz atrakcyjną miejscówkę na twój salon, najtrafniej w centrum miasta.Gdy już skończysz projektować wystrój, pora na zakup sprzętu. Kluczowym urządzeniem w gabinecie SPA jest autoklaw kosmetyczny.

Autor: Fit4Fun
Warto wykreować cichą wyspę w jądrze ruchliwego metropolii, klientki bez wątpienia polubią szansę ciszy pomiędzy zwykłymi zajęciami. Aby stworzyć taki nastrój, trzeba obłożyć salon sporą ilością kwiatów. Pomyśl też o delikatnej muzyce kojącej, lecącej cichutko z sprytnie umieszczonych głośników. W głównym pomieszczeniu muszą być miękkie kanapy.

Nad Wisłą, analogicznie jak w reszcie krajów UE, jest nakaz sterylizacji przyrządów zabiegowych. Czyszczenie narzędzi jest niezbędne, gdy istnieje ryzyko zarażenia pacjenta. Dlatego też każdy salon SPA ma posiadać na wyposażeniu działający autoklaw kosmetyczny (korzystna oferta na stoliki kosmetyczne), który w oka mgnieniu oczyszcza używany sprzęt. Mikroby są eksterminowane przez sporą temperaturę i ogromne ciśnienie w czasie kilku minut. Pamiętaj, że autoklaw musi być dostosowany do rodzaju sprzętu, którego używasz.

kosmetyki

Autor: REF Polska
Źródło: REF Polska

Suszarka hełmowa (hydrauliczne fotele kosmetyczne) to następny nieodzowny zakup w każdym gabinecie SPA. Sprawne osuszanie głowy to rzecz kluczowa. Pamiętaj, żeby kupić wygodne fotele z opcją zmiany kąta, by klientki nie naraziły się na ból krzyża.

Jak już omawiamy temat siedzisk, należy wspomnieć o innym ważnym nabytku w twoim prywatnym salonie kosmetycznym. Fotele fryzjerskie to rzecz, na której nie należy skąpić. Wybierz te, które umożliwiają sporą regulację kąta oparcia i wysokości, tak, żeby obsługiwana siedziała wygodnie, a fryzjer miał ułatwioną pracę.

I na koniec praktyczna frezarka do paznokci. Ten świetny sprzęt pozwala na efektywną korektę całego paznokcia. Higiena (sprawdź koniecznie – elektryczna szczotka do twarzy) paznokci to nie jedynie przycinanie, lakierowanie i przemywanie. To także właśnie naprawianie nierówności na powierzchni.

Źródło: