Badania, które powinna zrobić kobieta spodziewająca się dziecka

Kobieta w ciąży to jest poważna sprawa. I to z bardzo wielu powodów. pierwszy, najważniejszy, jako ofiarowująca życie matka, jako przyszła mama, więc również z pokaźną porcją wymagań, wyrzeczeń, zmiany sposobu obecnego życia. Może przez to właśnie, stąd też narosło już tak wiele opowieści związanych z kobietą w ciąży, że powinniśmy o nich opowiedzieć.

ciężarna kobieta

Autor: Randy Pantouw
Źródło: http://www.flickr.com
Wypowiadanie są wszędzie, nieistotne czy żyjemy na wsi czy w Poznaniu, we wiosce, w której mieszka 20 rodzin czy w chaotycznej Warszawie. Wynosimy je z domu rodzinnego, wpajane są nam przez babcie, omawiane wśród przyszłych mam poczynają żyć własnym życiem. Nic dziwnego, ponieważ jakiekolwiek życiowe zdarzenie, jak ślub czy ciąża to tak istotna rzecz, że dzięki takiemu zaklinaniu realności łatwiej nam sobie sprostać z tym, co ma przyjść.

Nie są to jednakże typowe zmartwienia przyszłych mam w stylu: czy częste usg (zerknij na zakres usług dotyczącą: usg powłok brzusznych) w poznaniu nie stanowi zagrożenia dla płodu, ale prawdziwe klasyki, jak: przechodzenie pod drabiną to niebezpieczeństwo, że dziecko owinie się pępowiną…

Do zestawu tych złowrogich zabobonów pasuje zapewne opinia, że kobiecie w ciąży się nie odmawia, gdyż w przeciwnym razie zostaniemy zjedzeni przez myszy. Aż krew mrozi w żyłach, ale z łatwością to można sobie wyobrazić i zaakceptować tego typu przesąd, gdyż sprawdza się w codziennym życiu, np. w trakcie czekania w kolejce albo wsparcia w pozostałych codziennych obowiązkach. Za żadne skarby nie odmawiajmy więc kobiecie w ciąży.

zabobon bywa też dość śmieszny. Jeden z moich faworytów mówi, aby nie wyglądać przez wizjer w drzwiach, bo to ryzyko, że nasz dzieciak będzie miał… zeza. Z czego wynika to przekonanie graniczące z pewnością, nie wiem, ale z łatwością sobie potrafię wyimaginować, że winne tu jest oko, które zbliżamy do wizjera, aby coś dostrzec. Tak je wykrzywiamy, że przejmie ten gest nasze dziecko…

Dla kobiet, które marzą o dziecku z pewnością przypadnie do gustu rada, że można prędko zajść w ciąże, potrzeba jedynie usiąść na miejscu, które poprzednio zajmowała… tak, osoba ciężarna. Ktoś próbował? A co z panami, na nich też to działa? Taki niewinny żart – czytaj tutaj więcej.

Na koniec kulinarne konotacje. Jeśli pragniemy urodzić dziewczynkę niezbędny jest apetyt na słodycze, zaś jeśli marzymy o chłopczyku wybierzmy potrawy ostre i kwaśne. I nie malujmy się w ciąży, miłe panie, gdyż to najłatwiejsza droga do tego, żeby nasza dziewczynka w przyszłości zeszła na złą drogę.