Zdrowo jemy latem

Współczesny tryb życia bardzo szkodzi naszemu organizmowi. Zbyt dużo czasu spędzamy nad pracą, chodzimy notorycznie zmęczeni i rozdrażnieni. To wszystko ma niekorzystny wpływ na nasze problemy ze snem. Zmęczenie chcemy zniwelować sporymi ilościami kawy. Dodatkowo, nasz jadłospis pozostawia wiele do życzenia. Spożywamy za dużo przetworzonej żywności. Zrezygnowaliśmy ze zdrowego, domowego jedzenia na rzecz szybkich dań na mieście. W naszym codziennym planie dnia brak czasu na sport i relaks.

jedzenie latem

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com
Okres letni to doskonały moment, aby odmienić ten niekorzystny tryb i zacząć funkcjonować zdrowiej. Cała przyroda nam sprzyja. W pierwszej kolejności, duża ilość promieni słonecznych sprawia, że posiadamy ogromną ilość energii do życia. Oprócz tego, w tym okresie pojawiają się sezonowe warzywa i owoce, którymi powinniśmy się zajadać.

Warto przejrzeć domowe książki kulinarne oraz poprzeglądać najmodniejsze blogi i spróbować zupełnie nowych receptur. Może się okaże, że zrobione w nowy sposób warzywa wcale nie są takie złe. Przekonajmy się do domowych zup, które są niesłychanie istotne dla naszego układu pokarmowego. Dobrą stroną letniej przemiany jest fakt, że nie mamy ochoty na tłuste i ciężkostrawne dania. Można zatem szaleć do woli z warzywami.

Sezon letni to także prawdziwy festiwal owoców, które zaleca się jeść w każdych ilościach. Wprowadzajmy je do naszej codziennej diety w każdej formie. Będą doskonałym składnikiem letnich deserów.

Jak sądzisz? Czy uda Ci się znaleźć dane na opisywany temat? Zapewne tak – przejdź po tym linku (http://www.adzikowydworek.pl/) i odszukaj informacje tu.

Jeżeli jednakże dbamy o figurę i nie chcemy złapać dodatkowych kilogramów, powinniśmy zastosować jakiś zamiennik cukru.

jedzenie latem

Autor: Jaime Olmo
Źródło: http://www.flickr.com

Jest ich całe mnóstwo. Ostatnio niezwykle modna jest stewia, która jest kilkaset razy słodsza od cukru, a prawie wcale nie zawiera zbędnych kalorii. Doskonale w tej roli sprawdzą się również naturalne słody, syrop daktylowy, czy cukier brzozow. Wielu ludzi do słodzenia używa miodu, który wprawdzie posiada więcej kalorii od cukru, ale nie zaburza równowagi mineralnej organizmu.

W lecie warto zaprzyjaźnić się ze sportem. Aktywność fizyczna w połączeniu z odpowiednią dietą przyniesie nam wspaniałe efekty w zaskakująco szybkim czasie.

Dowiedz się więcej na temat najlepsze przepisy kulinarne!