Urządzenia do fitness do mieszkania

Niezaprzeczalnie posiadanie w domu kompletnej siłowni to luksus. Trzeba jednak odpowiedzieć sobie na pytanie – z czego taka siłownia powinna być zbudowana?Fundamentem każdej siłowni, także własnej niewątpliwie jest atlas wielofunkcyjny.

ćwiczenia ogólnorozwojowe na siłowni

Autor: JBLM MWR
Źródło: http://www.flickr.com
Przyrząd ten umożliwia trening siłowy niemal wszystkich partii mięśni.

Jeżeli przedstawiany temat niesamowicie Ci pasuje, to żeby zyskać dodatkowe dane na prezentowane zagadnienie, pójdź do oferty (https://obozywedrowne.com/wyjazdy-w-bieszczady/) i kliknij tu.

Trenować możemy zarówno nogi, plecy, jak i ramiona oraz klatkę piersiową. Atlas kulturystyczny (przykładowo ten: sprzęt do domowej siłowni) łączy w sobie po prostu elementy wyposażenia wielu urządzeń treningowych, stąd naturalnie jego szeroka funkcjonalność.

siłownia

Autor: iStock.com
Źródło: iStock.com

Właśnie dlatego budowanie domowej siłowni należy zacząć od atlasu. Zajmuje on dość mało miejsca, zważywszy na jego możliwości, co jest niewątpliwym plusem w przypadku, jeżeli siłownia ma stanąć w domu.

Uzupełnieniem atlasu jest chociażby gryf łamany. Przyrząd ten można zamocować właściwie wszędzie: do ściany, do sufitu, czy nawet w drzwiach – tutaj wymagany będzie drążek rozporowy. Drążek umożliwia trening ramion, pleców, a także brzucha i klatki piersiowej.

Oprócz sprzętów siłowych, warto zatroszczyć się także o urządzenia z grupy fitness, w celu utrzymania dobrej kondycji. Tutaj sprawa jest prosta – wystarczy podjąć decyzję i dokonać wyboru między trenażerem, a bieżnią stacjonarną. Bieżnie do biegania pozwalają na zwyczajne bieganie w wygodnych, domowych warunkach.

Oprócz treningu wydolnościowego, ćwiczenia na bieżni modelują także mięśnie łydek, ud oraz pośladków. Orbitrek kettler (orbitreki reebok) zaś daje nieznacznie większe możliwości. Forma treningu podobnie opiera się na biegu, jednakże podczas ćwiczeń angażowane są także ramiona, a to odciąża stawy kolanowe i biodra. Orbitrek przyczynia się więc także do pracy nad mięśniami ramion. Co należy wybrać jako uzupełnienie siłowni – bieżnię, czy orbitrek, trzeba zdecydować samodzielnie.