Dlaczego soczewki kontaktowe cieszą się takim zainteresowaniem, jakie są różnice pomiędzy jednodniowymi i miesięcznymi

Soczewki kontaktowe są coraz częściej stosowane przez ludzi mających kłopoty ze wzrokiem. Ich ogromne zróżnicowanie i nowoczesne rozwiązania sprawiają, że ludzie w wielu przypadkach rezygnują z używania okularów właśnie na rzecz soczewek. Po pierwsze są one bardzo wygodne i praktyczne. Dzięki temu, że nakłada się je bezpośrednio na oko, to zapewniają dużo lepszą jakość widzenia, niż okulary, oprócz tego są znacznie lżejsze i wygodniejsze niż oprawki na nosie.

zobacz jednodniowe biotrue

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Przez to przykładowo można uprawiać w soczewkach dużą ilość sportów, na które klasyczne okulary nie zawsze by pozwoliły. Jeżeli ktoś będzie się na nie decydował, to przede wszystkim powinien skonsultować się z dobrym okulistą, który pomoże je odpowiednio dobrać. Jeśli chodzi o wybór są obecnie dwa podstawowe rodzaje soczewek, to znaczy miesięczne i jednodniowe. Oba rodzaje posiadają pewne wady i zalety, zanim się ostatecznie podejmie decyzję, to powinno się o nich porozmawiać z okulistą, gdyż wybór będzie miał duży wpływ na to jak się je będzie użytkować.

Wiele osób chętnie używa soczewki jednodniowe, na przykładowo bardzo popularne biotrue oneday. Jak można wywnioskować po ich nazwie, nosić je można jedynie w ciągu jednego dnia, a później należy założyć kolejną parę. Dlatego też soczewki dailies aqua comfort plus ściąga się przed spaniem i wyrzuca, a rankiem bierze się nowe – są one godne uwagi. Przez to jest dużo mniejsze niebezpieczeństwo rozmaitych zapaleń i infekcji, ponieważ wyciągając nową parę jest ona w pełni sterylna.

Dla osób lubiących aktywność fizyczną mają jeszcze jeden plus, że da się w nich w bezpieczny sposób korzystać z basenu. Założenie nowej pary po wyjściu z pływalni powoduje, że niebezpieczeństwo zakażenia jakimiś bakteriami jest znikome. Oczywiście soczewki jednodniowe będą też mieć pewne wady.

Ten serwis www, który zawiera dane na opisywany wątek, jest nieziemsko trzymający w napięciu, lecz możesz zgłębić odmienne wiadomości na ten temat, klikając tutaj.

Podstawową z nich są wydatki, w porównaniu z miesięcznymi soczewkami wychodzi to jednak dużo drożej, ponieważ na każdą dobę potrzebna będzie nowa para. W praktyce każdy kto chce nosić soczewki powinien zastanowić się dobrze nad tym wszystkim i wybrać to, co mu będzie odpowiadać.