Jak dbać o zęby? Złe nawyki niszczące zęby

Jakie przyzwyczajenia, nierzadko niekontrolowane, przySPArzają się do pogarszania stanu naszych zębów? Wiele z nich powiązanych jest z pracą w biurze, np. kilkugodzinne żucie gumy, stosowanie zębów miast nożyczek jak też podjadanie przy kompie.

Problem w dużym stopniu dotyczy również studentów, uczniów i komputerowych graczy. Przeczytaj, jak dbać o zęby w pracy.
Poniżej spis przyzwyczajeń wpływających negatywnie na stan uzębienia. Staraj się je wyeliminować, ażeby poprawić stan zębów.
Kawa

Autor: Segafredo Zanetti
Źródło: Segafredo Zanetti
zaufanie

Autor: Lambertz
Źródło: Lambertz

Wkładanie paluchów do buzi. Nie idzie jedynie o całkiem powszechne obgryzanie paznokci czy skórek, jakie szkodzi nie jedynie zębom, ale też dłoniom. Niezwykle często ludzie siedzący przed kompem trzymają zwyczajnie paluchy w buzi. Niekiedy obskubują wargi, dłubią w zębach albo… czyszczą w ten sposób paznokcie. Pracownicy przeglądający prasę czy liczący banknoty często posiłkują się oblizywaniem palców, by łatwiej poradzić sobie z rozdzielaniem papieru. Wszelka podobna operacja (drjanicki.pl – krioablacja kręgosłupa) niesie za sobą miliony bakterii, jakie zgarniamy z klawiatury peceta, telefonu, pieniążków lub wspólnej kuchni albo umywalni. Wilgotne i ciepłe środowisko w ustach jest doskonałym inkubatorem dla wszelakich mikroorganizmów, jakie dostają się do naszego układu. Stąd już niedaleko nie tylko do kłopotów z dziąsłami jak też zębami, lecz także poważniejszych zakażeń układu – sprawdź gabinet stomatologiczny.

Podpieranie podbródka. Znudzeni czy zamyśleni przed kompem, nierzadko posiłkujemy się ręką, która podpiera nasz podbródek. Przez to zagryzamy mocniej zęby, które naciskają na siebie z ogromną siłą. Jeśli coś nas wyraźnie złości, możemy również nieświadomie nimi zgrzytać. Stąd już jeden krok do komplikacji ze szkliwem. Pamiętaj także ażeby raz na sześć miesięcy odwiedzić gabinet stomatologiczny – gabinet stomatologiczny.