Jak wybrać okulary do kształtu naszej twarzy?

Odszukanie doskonałych opraw nie jest łatwe. Wkraczasz do salonu optycznego i zaraz wpadasz w „gąszcz” opraw, kształtów i kolorów. W jaki sposób dobrać okulary idealne dla siebie?
Po pierwsze – odkryj swój styl! Okularki to dość popularny gadżet, jaki wkładają także osoby, które cieszą się doskonałym wzrokiem.

Jednakże, ażeby znakomicie się w nich prezentować, trzeba dopasowywać je stosownie do własnego stylu. Im w wyższym stopniu awangardowe kreacje znajdują się w Twojej szafie, na tym bardziej „krzykliwe” okulary możesz sobie pozwolić. Okularki zawsze muszą być spójne z Twym wizerunkiem – nie mogą odstawać od reszty Twego stylu. Odcień również odgrywa niebagatelna rolę podczas wyboru okularków. Jesienne i wiosenne typy urody powinny wybierać okularki w odcieniach złota albo czerwienie. Damy zimy i lata muszą zdecydować się na czerń, szarość lub granat.

Żołądek

Autor: NASA Goddard Space Flight Center
Źródło: http://www.flickr.com
medycyna estetyczna

Autor: www.bodyclock.pl
Przy wyborze oprawek kluczowe będzie też rozstrzygnięcie, czy Twa twarz ma kształt kwadratowy, okrągły, serca, owalny, czy trapezu. Od tego zależeć będzie kształt perfekcyjnych okularków. Jeśli już zdecydowałaś, który kształt posiada Twoja buzia, sprawdź, który kształt okularków do niej pasuje. Jeśli nie jesteś pewna – poradzi Ci optyk.

Chcesz zgłębić rozpatrywany problem pod innym kontem? Jeśli tak, to najlepszą metodą byłoby kliknięcie w ten link. W tamtym miejscu zweryfikuj szczegóły (https://www.psychologkrakowski.pl/leczenie-depresji.html).

Krągłej buzi pasują okularki kwadratowe, które nadadzą jej wyrazistego konturu. Powinniśmy jednak mieć na uwadze, ażeby nie wybierać nadto grubych opraw – dodadzą one buzi jeszcze szeroKości. Świetnym wyborem będą delikatne okularki.

A jakie okularki są właściwe dla owalnej buzi? Wszystkie. Jedyne na co trzeba kierować uwagę przy doborze opraw to to, ażeby nie były nazbyt szerokie. Stosowne będą takie, jakie nie będą wystawać poza najszerszą część twarzy.