Istotne pytanie – Jak policzyć stosunek talia-biodra?

WHR to angielska nazwa na to, co w Polsce nazywa się miarą talia-biodra. Polski odpowiednik już sam w sobie wyjaśnia o co mniej więcej chodzi. Otóż talia i biodra to najważniejsze elementy Twojej sylwetki, gdy idzie o dobór odzieży. Bowiem od rozmiarów talii oraz bioder zależy to, w jakich ciuchach wyglądasz olśniewająco, a jakich lepiej nie powinnaś zakładać. Liczy się głównie stosunek jednego metrażu do drugiego.

biodra

Autor: Carrie A.
Źródło: http://www.flickr.com

Istotne jest wobec tego nie tyle to, jak wielkie są Twoje biodra, lecz o ile są szersze od szerokości talii. Dzięki wskaźnikowi WHR możesz określić, czy jesteś – jak to się zwykło nazywać – jabłkiem czy może raczej gruszką. Jeżeli z kolei masz kłopoty z otyłością, to wskaźnik talia-biodra umożliwi Ci też znaleźć rodzaj otyłości.

Nie wstydź się – w poszukiwaniu interesującego Cię postu kontynuuj klikanie (https://www.streamcross.pl/trening-personalny/) w kolejne linki. Po pewnym czasie na pewno wyszukasz coś ciekawego.

Wszystko to jest związane z rodzajem rozmieszczania się komórek tłuszczowych oraz ich ilością.

Jak to zrobić, by policzyć stosunek WHR? Jest to bardzo łatwe. Jedyne co musisz wykonać to pobrać wymiary talii oraz bioder. Następnie potrzebna będzie prosta matematyka. Stosunek WHR to stosunek szerokości talii do obwodu bioder. A więc powinnaś podzielić pierwszy wymiar przez drugi, aby znaleźć swój wskaźnik. Dokładnie pomiar powinien wyglądać w ten sposób, że zdejmujesz wymiar talii pomiędzy górną krawędzią kości biodrowej a krawędzią łuku biodrowego. Biodra z kolei powinnaś zmierzyć w największym miejscu (zobacz więcej o strojach podkreślających talię).

Każdy pomiar najlepiej zdjąć za pomocą tzw. centymetra krawieckiego, a więc niewielkiej, miękkiej miary zwijanej w rolkę. Jeżeli już dokonałaś pomiaru, możesz zorientować się, jaki typ figury masz. Za popularną gruszkę przyjmuje się wynik zbliżony do 0,7. Z kolei więcej niż 0,8 mówi się o jabłku. Jeszcze wyższy wskaźnik prawdopodobnie jest sygnałem, że masz kłopoty z otyłością. Kiedy już określisz typ figury, nie zapomnij dobrać takich ubrań, które zatuszują wady i uwydatnią zalety.