Wady słuchu

We współczesnym świecie dużo mówi się o różnorodnych wadach i schorzeniach słuchu. W pewnym sensie są one zjawiskiem pojawiającym się częściej niż kiedyś, z rozmaitych przyczyn. Przede wszystkim w obecnym świecie ludzie mają do czynienia ze znacznie większym stężeniem hałasu niż dawniej. Wynika to z większego natężenia ruchu drogowego i powietrznego, jak również stosowania pozostałych urządzeń produkujących hałas.

Ranking Lekarzy - opinie o lekarzach

Źródło: RankingLekarzy.pl
Współczesny człowiek w pewnym sensie także sam się na te ubytki naraża. Na dzień dzisiejszy bowiem niezwykle powszechne jest wykorzystywanie słuchawek do telefonów komórkowych, odtwarzaczy mp3 i komputerów. Z tej grupy najbardziej szkodliwe są słuchawki douszne. Poza tym należy także pamiętać, że stosowanie słuchawek na dworze znacznie zwiększa ryzyko nieszczęśliwego wypadku, na przykład drogowego. Ubytki słuchu obserwuje się zazwyczaj po wielu latach ciągłego używania słuchawek, skutki te jednak są niezwykle odczuwalne.

Wady słuchu u najmłodszychTak samo jak w przypadku wielu innych chorób i zaburzeń, również w związku z ubytkami słuchu liczy się jak najszybsze działania, zwłaszcza w przypadku dzieci. Często zdarza się, że dzieci posiadają wrodzone wady słuchu. Wynikają one niekiedy z obciążeń genetycznych, jak również z przebiegu ciąży. Natomiast u dzieci większych wada słuchu może nastąpić w wyniku powikłań po chorobach dziecięcych, jak na przykład świnka. Opiekunowie powinni skrupulatnie obserwować swoje dzieci. Niepokojące są symptomy takie jak niereagowanie dziecka na wołanie, wyraźne słuchanie przez nie tylko jednym uchem czy brak gaworzenia w pierwszych chwilach życia. Każdy budzący lęk symptom należy konsultować z lekarzem.

Metody leczeniaNowoczesna technologia daje wielkie możliwości zwalczania wad słuchu i niedosłyszenia. Lekarz rzeszów laryngolog pomoże wybrać najlepszą metodę dla danego przypadku. Istnieją rozmaite zabiegi, dające najczęściej bardzo dobre efekty. Często wybieranym środkiem Stosowanym w przypadku niedosłyszenia jest używanie aparatów słuchowych.

Zaciekawiły Cię stworzone przez nas artykuły? Więc z chęcią pragniemy rzec Ci, że oczekuje na Ciebie nowy ciekawy wpis pod poniższym linkiem.

Służą one do zwielokrotniania sygnałów dźwiękowych w otoczeniu danej osoby tak, aby mogła ona lepiej je usłyszeć. Innowacyjne urządzenia dla niedosłyszących dają ogromne możliwości.