Każdy człowiek choć raz w życiu imprezował tak długo, że rano musiał przejść leczenie kaca – wszyscy doskonale wiemy, że nie jest to miła rzecz

Jeżeli nasze zabawy z alkoholem są nieregularne, to wszystko jest w porządku. Gorzej jest jednak, gdy wychodzi na jaw, że nasze incydenty z alkoholem ciągną się od dawna i zdarzają się okresy, gdy chronicznie nie trzeźwiejemy.

Jeśli pierwsze o czym myślimy rano to alkohol, nastał w końcu czas, aby zacząć się leczyć.

Samo odejście od alkoholu bywa niezmiernie ciężkie dla organizmu, ale także dla psychiki każdego uzależnionego. Detoks alkoholowy jest techniką, która pomaga stonować przykre dla zdrowia objawy (Odwiedź stronę). Człowiek może nabawić się drgawek lub pogrążyć się w totalne otępienie.sprawdź tutaj rehabilitacja rehabilitacjaWażne jest, żeby nie pośpieszyć się z odtruwaniem, gdyż może być to groźne dla zdrowia i życia. Całość wymaga czasu i musi zachodzić w rytmie dopasowanym do każdego człowieka. Najbardziej istotne jest to, żeby się nie śpieszyć. Przy wyrozumiałości i wsparciu łatwiej mu będzie podjąć walkę z uzależnieniem.
snowboard

Autor: Eelke
Źródło: http://www.flickr.com
Detoks alkoholowy w najpoważniejszych sytuacjach musi odbywać się w szpitalach. Obecność fachowca gwarantuje, że w ciężkich momentach chory otrzyma szybką i potrzebną opiekę.

Jeśli fachowy detoks alkoholowy rozstrzygnie się triumfem i terapia będzie przez lekarza uznana za pomyślną, uzależniony powinien zastanowić się co dalej z jego losem. Najlepszym wyjściem po zakończeniu ciągu alkoholowego jest zapisanie się na terapię i próba podjęcia powrotu do normalnego życia. Nie jest to prosta sprawa, ale ciagle warto starać się.