Korekcja zeza to jedna z najbardziej popularnych procedur okulistycznych, wykonana w młodym wieku może w całości wyleczyć to schorzenie

Innowacyjne procedury powodują, że właściwie każda wada wzroku ma szansę być skorygowana. Bardzo dużo dzieci korzysta z takich zabiegów, by pozbyć się przykładowo astygmatyzmu.

Cena takiej operacji jest dość wysoka, jednakże sporo ludzi twierdzi, że warto więcej zapłacić, by cieszyć się ostrym wzrokiem.
Jeżeli idzie o młodocianych, to warto wiedzieć, że korekcja zeza ma u nich ogromne szanse na sukces. Dorośli, którzy poddają się takiemu zabiegowi nie odzyskają całkowitej poprawy widzenia. Nim nasze dziecko poddane będzie operacji, warto stosować tak zwane leczenie zachowawcze, to znaczy odpowiednie okulary. Jeśli jednakże wada się utrzymuje, to wkraczają lekarze. Warto wiedzieć, iż operacja zeza (np. w w tym ośrodku u dzieci przeprowadzana jest pod zupełną narkozą i wymaga zrobienia badania (lekarz rodzinny prywatnie garwolin) krwi oraz EKG.

Specjaliści przypominają także, by na sześć godzin przed procedurą nie spożywać posiłków oraz nie przyjmować płynów. Sama korekcja zeza nie trwa zbyt długo i z reguły po kilku godzinach operowany jest wypisywany do domu. Dłużej trwa jednak wracanie do formy. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że operacja zeza u dzieci jest bardzo powszechnym zabiegiem i przeważnie zakończona jest powodzeniem. Jeśli dziecko nie pozbędzie się tej przypadłości w czasie dorastania, to w przyszłości będzie bardzo trudno jej się pozbyć. Warto więc o to zadbać odpowiednio wcześnie- poznaj dodatkowe informacje na stronie.

Trzeba także mieć w pamięci, iż przez około dwa tygodnie po tym zabiegu nie wolno uprawiać większego wysiłku fizycznego, a pierwsza kontrola u okulisty musi odbyć się jakiś siedem dni po operacji. Powrót do szkoły też trwa około 14 dni, a pełna sprawność wraca po około miesiącu.