Jak rozpocząć praktykować jogging? – porady

Ach, gdyby tak nagle wybiec z domu i pobiec przed siebie? Spontaniczność jest wartościowa w bieganiu, jednakże wiedza, jak zacząć, jeszcze bardziej cenna.
Jak zacząć biegać? Rozważnie. Jeśli planujesz bieganie, a wstajesz właśnie z sofy, to powinieneś zacząć ostrożnie, w przeciwnym wypadku grożą ci kontuzje.

biegaczki

Autor: Funk Dooby
Źródło: http://www.flickr.com

Na pierwszym treningu maszeruj parę minut, po czym spróbuj podbiec powoli 1-2 minuty. Duża porcja instrukcji: kliknij i sprawdź . Znowu marsz po czym znowu bieg na przemian przez 30 minut. Z treningu na trening wydłużaj odcinki biegu. Po okresie jednego miesiąca dojdziesz do pół godziny ciągłego biegu. Jest to moment pasowania na biegacza. Pamiętaj, żeby biegać pomału, w tempie, w jakim możemy w miarę swobodnie rozmawiać. Taki jogging najlepiej buduje wytrzymałość a także służy spalaniu zbędnych kilogramów. Jak dużo treningów? Na początek optymalne jest bieganie 3 razy w tygodniu. Jeden – dwa treningi przyniosą ci trochę przyjemności, jednak nie będą rozwijały sportowej formy. Najefektywniejszy będzie trening powtórzony 72 godziny po uprzednim. Organizm uzyskuje wówczas maksymalne możliwości więc następnym ćwiczeniem powiększamy je jeszcze bardziej.O brzasku czy wieczorem? Jak wolisz. Ważne, żeby nie biegać na czczo. Organizm wymaga przynajmniej niedużej ilości węglowodanów na rozruch. Sandwicz, musli, słodki jogurcik.

Uzyskanie kolejnych wiadomości na nakreślany tu temat jest dla Ciebie kwestią nie cierpiącą zwłoki? Jeżeli tak, to bez strachu kliknij ten odnośnik oraz tam zdobądź więcej informacji.

Poranne bieganie jest o tyle korzystniejsze, iż długi trening wyzwala w organizmie poprawiające samopoczucie endorfiny. Ta witalna energia gwarantuje optymizm na cały dzień. Podobna dawka endorfin zaraz przed snem działa niczym wypita na wieczór kawusia.

Regularne, wolne oraz długofalowe bieganie sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej. Długotrwałe, czyli ponad pół godziny,

joga

Autor: iStock
Źródło: iStock

a jeszcze korzystniej ponad godzinę. Ciało dopiero po kwadransie zaczyna się przestawiać z zasilania glikogenem na czerpanie energii z tkanki tłuszczowej, a po 30 minutach z tłuszczu pochodzi już większa część zużywanej energii. Ale uwaga. Bieg w nazbyt szybkim tempie sprawia podwyższenie zakwaszenia ciała, a wtedy nie jest on w stanie spalać tłuszczu. Jednakże nawet podobne rozsądne bieganie nie zagwarantuje każdemu zrzucenia niepotrzebnych kilogramów. Są biegacze, którzy chudną, nie zmieniając niczego w diecie. Inni potrzebują racjonalizacji diety.
Kiedy masz dużą nadwagę zacznij od sportów takich jak jazda na bicyklu czy pływanie (nie obarczysz stawów). Właściwa będzie też joga dla początkujących. Więcej informacji: ceneo.pl/lp/Cwicz_i_chudnij_z_gwiazdami_fitnessu.