Zagrożenia i niebezpieczeństwa wynikające z nadwagi, jaką ma coraz większa część naszego społeczeństwa.

Lekarze od jakiegoś czasu alarmują, że nasze społeczeństwo ma więcej problemów z otyłością. Będzie to dotyczyć praktycznie wszystkich, i dzieci i dorosłych, zwłaszcza wśród młodych ludzi będzie to stanowić duży problem. Młodzi ludzie, którzy tak wcześnie nabędą niepotrzebnych kilogramów w dorosłym życiu będą mieć sporo problemów z ich pozbyciem się. Jest wręcz przeciwnie, im ktoś jest starszy, tym ma mniej siły i motywacji do tego, żeby zacząć nad sobą pracować.

Dietetyk

Autor: Good Food
Źródło: Good Food
A nadwaga niesie za sobą wiele zagrożeń zdrowia, przede wszystkim narażony jest układ sercowo-naczyniowy.

Myślisz, że masz pytania? (https://bioplanet.pl/) Zatem pragniemy zawiadomić Cię, że w każdej minucie można się z nami kontaktować. Z chęcią odpowiemy na każdą ocenę.

Przy zwiększeniu masy ciała o dwadzieścia procent ryzyko miażdżycy i nadciśnienia wzrasta aż ośmiokrotnie, znacznie powiększa się również częstotliwość występowania zawałów i udarów. Nadwaga ma także ogromny wpływ na cukrzycę, zmniejsza efektywność układu oddechowego oraz prowadzi do kłopotów z narządem ruchu. Z tego też powodu w interesie każdego, kto ma zbyt dużo kilogramów musi leżeć zmniejszenie wagi swojego ciała do bezpiecznej wysokości.

Podstawową przyczyną problemów z wagą ciała jest nieodpowiednie odżywianie. W niewielkiej ilości przypadków nadwaga wynika z jakiś poważniejszych chorób, a znacznie częściej są to po prostu błędy i zaniedbania w codziennym jedzeniu. Za duża liczba słodkości, gazowanych napojów i tłustych chipsów powodują niezauważane powiększanie masy ciała.

Najlepszą metodą na ograniczenie swojej wagi będzie zrezygnowanie z tych wszystkich produktów, a na to miejsce wprowadzenie warzyw, owoców i nabiału. Jeśli ktoś nie wie, jak się zabrać za ułożenie jadłospisu, to z pewnością może mu w tym pomóc dobry dietetyk (jeden z takich dietetyków). W większych miastach, takich jak na przykład Warszawa, Kraków, Wrocław czy Szczecin bez większych problemów powinno się udać znaleźć odpowiedniego specjalistę, który pomoże w tym problemie. Podczas odchudzania bardzo istotna jest jedna sprawa, to znaczy systematyczność. Nie da się bezpiecznie schudnąć i następnie utrzymać masę ciała bez dłuższego okresu systematycznego odżywiania i radykalnej zmiany złych nawyków.