Dla wielu mężczyzn łysienie to bardzo poważny kłopot, który prowadzi ich do kompleksów, wobec tego trzeba łysienie zwalczać

Łysienie dotyczy zazwyczaj przedstawicieli płci męskiej. Chociaż także kobiety czasami mają możliwość zauważyć to na swojej osobie. Problem utraty włosów jest przykry i zwykle panowie chcą z tym walczyć.

Podejmują więc przeróżne próby zmiany sytuacji.
Łysienie zawsze jest uciążliwym kompleksem. Wobec tego jeśli dopadło Cię łysienie androgenowe leczenie warto rozpocząć jak najszybciej. Łysienie to jest tak określane, gdyż jest związane z nazbyt wysokim poziomem tego hormonu w naszym ciele. Ten rodzaj łysienia zawsze posiada podłoże genetyczne i zapadają na nie nawet kobiety, szczególnie w okresie menopauzy. Zazwyczaj leczy się je przy pomocy leków, co wywołuje zastopowanie tworzenia się łysiny. Jednak leczenie bywa długie i wymaga cierpliwości.
Ciąża

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Zażywanie leków hamuje łysienie, ale nie powoduje, że będą one odrastać na już istniejących zakolach. Toteż jeżeli chcemy nie tylko zahamować łysienie, ale również je cofnąć, to pozostaje nam już tylko transplantacja włosów. Nie jest to bolesny zabieg, ale robi się go pod znieczuleniem. W obecnych czasach narzędzia medyczne są tak dokładne, że przy pobieraniu włosów, nie narusza się im mieszków. To daje gwarancję, że przyjmą się na zakolach i zabieg zakończy się pomyślnie.
Trzeba walczyć z zakolami, gdyż nie jest to walka beznadziejna.

Obecnie medycyna (dermamed) bardzo poszła do przodu i wprowadza kilka sposobów walki z ową przykrą dolegliwością. Dlatego nie należy wpaść w przygnębienie i szybko udać się do lekarza.