Jakie akcesoria dobrze jest posiadać w kuchni?

Jak na niepogodę to boli w boku, na zmianę ciśnienia rozpoczyna boleć głowa, a jeśli na gotowanie to zaczyna burczeć w brzuchu. Co dziś upitrasimy? Możliwości jest mnóstwo, trzeba jedynie wziąć się do pracy, bo burczenie zamieni się w cierpienie, a później to już pożoga – zły nastrój złaknionego odbije się na wszystkich wokół.

Babka Cytrynowa Dan Cake

Autor: Dan Cake
Źródło: Dan Cake
Więc może tradycyjny polski obiad. Skrobiemy ziemniaki, jeśli młode wtedy tylko myjemy. Jak są do wyboru to bierzmy młodsze, są wyborniejsze, a jeżeli udekorujemy je koperkiem to niebo w gębie. Nie zatracą swego waloru, jeśli dodamy do nich troszeczkę masła. Jak już jest w sprzedaży bób to będzie wspaniale pasował, jednakże w zwyczajowym polskim obiedzie jest raczej kotlet: schabowy albo mielony. A może mięso z królika? No, już zapewne zbyt dużo wymagań. Przydałyby się też jajka: na twardo lub na miękko, a może jajecznica? A posiadamy akcesoria kuchenne do jajek, no to jest zagadka.

To może ostatecznie coś orientalnego. W ostatnim czasie coraz bardziej aktualne staje się sushi, swego czasu dostępne jedynie w barach, obecnie można samodzielnie przygotować. Jest to coraz tańsze, więc czemunie? No dobrze, ale czy mamy niezbędne akcesoria do sushi? Tego nie da się całkowicie obejść! Potrzebne nam są algi, specyficzny ryż, specjalny ocet, wasabi, sezam, do tego mata, na której można zwijać swe japońskie smakołyki. I czy wiemy, jak to przygotować? Za pierwszym razem jest to dość czasochłonne, właściwie może nawet nam to nie wyjść, cóż do tej pracy trzeba ogromnej koncentracji i precyzji, i praktyki, którego nie mamy. Lub mamy? To jak, przygotowujemy sushi? (zobacz co Ci się przyda w kuchni – najlepsze akcesoria do jaj)

Już widzę twoje podenerwowanie, no cóż, jedzenie (ozonator do żywności) samo się nie przygotuje! To, co proponujesz, że zamawiamy coś na wynos? Nie, nigdy w życiu. Jeżeli wolisz coś na prędko, to… Nie, nie przygotuję ci kromki chleba, idź po wiśnie lub czereśnie, będziemy dziś na owocowo. Tak, tak posiadamy drylowniki, mamy też drylowniki i wykrawacze, więc w sumie można by przygotować jakieś wypiek? Co ty na to? Świetny koncept, co nie? A mamy akcesoria do pieczenia, na przykład proszek czy foremki do pieczenia? Mamy! No ale, co powiadasz, że za długo?! E, użalasz się, dobrze pójdź do sklepu po chleb, przygotuje się kanapki z masłem i serem (zaopatrz swoją kuchnię online – najlepsze wykrawacze).