Mezoterapia – czy rzeczywiście działa, w jaki sposób jest przeprowadzany i jakie problemy zwalcza?

W dzisiejszych czasach bardzo duża wagę przywiązujemy do nienagannego wyglądu. Zdajemy sobie sprawę jak istotne jest pierwsze wrażenie, dlatego też coraz częściej jesteśmy zdecydowani na zabiegi, które są w stanie poprawić stan naszego ciała. Poprawianie urody kojarzy się z interwencją chirurgiczną, co nie wydaje się zbyt przyjemne. Na szczęście funkcjonują mniej inwazyjne zabiegi. Jednym z nich jest z całą pewnością mezoterapia. W jaki sposób przebiega i z jakimi kłopotami pozwala sobie radzić?

Linie marionetki na twarzy

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Mezoterapia to przede wszystkim zabieg odmładzający. Dzięki niemu możemy zregenerować skórę. Wachlarz działania jest jednak bardzo szeroki, i prócz poprawy elastyczności lub zapobieganiu starzeniu się skróty, staje się świetny również w walce z łysieniem i działa przeciwtrądzikowo. Jeżeli zostanie wykorzystana fosfatydylocholina, to znaczy środek wspomagający redukcję tkanki tłuszczowej, mezoterapia pomoże też w walce z cellulitem.

Dodatkowo zabieg może usunąć rozstępy. Zabieg polega na wprowadzeniu wgłąb naskórka różnych składników aktywnych, przykładowo kwasu hialuronowego, witamin czy aminokwasów. Małe dawki wstrzykiwane są pod skórę za pomocą mikroigiełek, które utworzą kanaliki. W nich właśnie nastąpi natychmiastowe wchłanianie substancji. W tym momencie zaczynają one swoje działanie. Zabieg nie jest bolesny, przypomina nieco pobranie szczepionki, jednak istnieje możliwość znieczulenia skóry, wtedy jest on zupełnie bezbolesny.

Igiełki do mezoterapii to kaniule. Nie posiadają one tradycyjnego, ostrego zakończenia, z kolei wtrysk znajduje się z boku (odwiedź naszą stronę). Wykorzystanie tej igły (zobacz też – igły do makijażu permanentnego) pomniejsza ryzyko zakażeń i sprawia, że zabieg jest zdecydowanie szybszy oraz dokładniejszy. Jak przeprowadzany jest zabieg? Po pierwsze brane pod uwagę są wszystkie możliwe przeciwwskazania. Z mezoterapii musi zrezygnować osoba cierpiąca na epilepsję, posiadająca rozrusznik serca, opryszczkę lub trądzik oraz kobiety w ciąży. Jeśli nic nie stoi na przeszkodzie do wykonania zabiegu, powinno się na tydzień przed nim odstawić Aspirynę albo inne środki, które rozrzedzają krew.

twarz

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Poza tym kiedy mamy skłonność do siniaków należy brać przed zabiegiem witaminę K. Początkowym etapem jest czyszczenie skóry niezwykle delikatnym mleczkiem do demakijażu, kolejno aby skóra lepiej wchłaniała wykorzystuje się peelingi i kwasy owocowe. Po nich przystępujemy do zabiegu, a po jego zakończeniu skóra jest łagodzona dobrej jakości maskami czy masażem. Warto wiedzieć, że po mezoterapii może powstać obrzęk i niewielkie uwypuklenia.
Czy jest możliwa alternatywa dla osób, które panicznie boją się igieł? Tak! Przeprowadzana jest mezoterapia bezigłowa. Dzięki niej nie ma ryzyka zapaleń i jest to metoda całkowicie bezinwazyjna. Odczuwamy wyłącznie delikatne mrowienie, dlatego też istnieje doskonała metoda dla ludzi, którzy nie wyobrażają sobie używania igieł.