Dawca nasienia może pomóc parom w potrzebie

Dawca nasienia ma szansę dopomóc przy in vitro. Medycyna coraz bardziej się rozwija, a co za tym idzie, realne okazują się działania, o których jeszcze kilkanaście lat temu, można było śnić. Teraz bezdzietne pary, lub kobiety, które nie pragną posiadać partnera ale pragną mieć maleństwo, mogą się zadecydować na zapłodnienie metodą in vitro.

kobieta w ciąży

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Wówczas do komórki jajowej kobiety, wprowadzana jest sperma wzięta lub od danego faceta – w sytuacji par, lub z banku nasienia – w sytuacji samotnych kobiet. Mimo wszystko aby cała ta procedura mogła mieć miejsce, niezbędny okazuje się dawca nasienia, a więc facet, który przyjdzie do odpowiedniego banku nasienia () oraz pozostawi tam własną spermę. Po pobraniu jest ona badana, a następnie zamrażana, przez co ma szansę być w ten sposób przechowywana nawet przez sporo lat i zastosowana w najbardziej odpowiednim czasie.

Informacje o dawcy są anonimowe

To co spowoduje, że znacznie więcej panów decyduje się na danie własnego nasienia, to fakt, że będzie to procedura całkowicie anonimowa, więc ani matka, ani dziecko nie będą mieli szansy ubiegać się o uznanie ojcostwa oraz płacenie alimentów. Niektóre banki płacą za pozostawioną spermę, co może krowy na sprzedaż także oddziaływać na decyzję o podzieleniu się własnym nasieniem, nie mniej znacznie częściej mężczyźni decydują się na takie zostawienie nasienie, z pobudek czysto ideologicznych, gdyż skoro mogą komuś pomóc, to czemu mieliby tego nie robić?

Nie ulega wątpliwości, że tacy panowie są niezbędni, gdyż bez nich wiele zapłodnień, nie miałoby miejsca. Zwłaszcza że z ich nasienia używają też pary, gdzie facet jest bezpłodny i wtenczas to sperma od dawcy zostaje wykorzystywana.

ciąża

Autor: kjg photos (Kristin Jona)
Źródło: http://www.flickr.com

Na tym polega metoda in vitro

Jeżeli nie byłoby nasienia oddawanego przez zdrowych mężczyzn, to nie można byłoby w różnych przypadkach przeprowadzać zabiegów in vitro. To właśnie dzięki panom, którzy decydują się na zostanie dawcą, sporo par posiada możliwość spełnić własne marzenia o posiadaniu dziecka (poznaj więcej na gyncentrum.pl). Jedynie wtedy, mając odpowiednie nasienie można powodować, że konkretna kobieta będzie mamą zdrowego dziecka i będzie mogła spełnić się w macierzyństwie.