Co dać płaczącemu maluszkowi, ażeby się uciszyło oraz przestało płakać oraz w jaki sposób wybrać idealny smoczek?

Dzieciak marudzi i płacze. Nie wiesz w jaki sposób je uspokoić, co mu podać, ażeby na chwilę przestało płakać. Być może jakakolwiek zabaweczka go zaciekawi? Piosenka? Szukasz różnorodnych metod, żeby uciszyć choć na chwilkę maluszka, który już naprawdę daje wszelakim lokatorom w kość.

A być może pomogłoby coś innego? Tak, jest takowe coś, ale co to takiego?

Okazuje się być to smoczek. W jaki sposób dobrać ten idealny? Ssanie to zdrowy odruch noworodka i niektóremu maluchowi starczy ssanie piersi podczas karmienia, a drugi ma chęć ssania ciągle. W sytuacji, gdy potrzeba ta jest wyraźnie wzmożona, z pomocą przyjdzie nam smoczek dla noworodka. Uciszy on dziecko, a przemęczonej mamie zezwoli choć chwilę odsapnąć. Jest bardzo dożo rywali dawania niemowlętom gryzaczka. Sądzą oni, iż ssanie smoczka może doprowadzać do mankamentów szczęki podobnie jak ssanie kciuka. Najważniejsze jest, żeby wybrać właściwy smoczek, np. do wieku dziecka.
buty

Autor: BOSS Green
Źródło: BOSS Green
Jeszcze większym dylematem jest wariant materiału, z jakiego wykonany jest smoczek.

Jeśli rozważana tematyka wydaje Ci się cenna i chcesz ją zgłębić też pod innym kątem, sprawdź więcej w witrynie (https://www.pogrzeby-swieckie.pl/przebieg-ceremonii) – ona też ją omawia.

Dawniej nie było takiego wyboru, z kolei w dzisiejszych czasach można by wybrać, czy też powinien zostać wykonany z lateksu lub także z takiego tworzywa jak silikon. Zaletą smoczka z kauczuku jest jego duża plastyczność oraz niezwykle przypomina w dotknięciu pierś mamy. Ssanie za pomocą takiego gryzaczka nie żąda dużej siły mięśniowej. Jednak jego używanie rozleniwia malucha i nie pobudza właściwego rozrostu aparatu mowy. Lepszym wyborem może być wybór gryzaczka silikonowego.

Jest on bardziej twardy niż lateksowy, co powoduje, iż dziecko musi włożyć więcej wysiłku w ssanie. Posiada to dobry nacisk na rozwój tkanek mięśniowych języka, wymaganych potem przy nauce mowy.