Jakim sposobem z pozytywnym skutkiem pomóc alkoholikowi?

Lekarze wspólnie twierdzą, że jedną z zasadniczych reguł, od której realizacji należy rozpocząć jest reguła nie zezwalania na sytuacje, które będą pretekstem do wypicia alkoholu.Jest to stworzenie pewnej bariery dla osoby chorej.

butelka z alkoholem

Autor: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com

Zadaniem wsparcia osoby uzależnionej od alkoholu jest naturalnie zmuszenie do samodzielnej decyzji o zaniechania spożywania alkoholu. Jest to bardzo trudne zadanie, dlatego, że osoba osoba uzależniona nie zawsze zdaje sobie sprawę z powagi problemu.Niekoniecznie ośrodek leczenia uzależnień jest od razu idealnym wyjściem z sytuacji- www. Terapia z uzależnienia od alkoholu powinno się odbywać fazami. Dlatego, że bez specjalistycznej wiedzy na temat tego problemu można często jedynie zaszkodzić, a nie pomóc.

Jednym z najistotniejszych działań jest naturalnie detoks alkoholowy, ale we wstępnej fazie problemu trzeba zachęcić osobę chorą do spotkań grupy AA. Ważne jest to, by uzależniony jak i cała jego rodzina i przyjaciele uświadomili sobie, że uzależnienie od alkoholu to dolegliwość, która potrzebuje szybkiego leczenia, a jedynym wyjściem jest państwowy czy prywatny ośrodek leczenia uzależnień.

Bez względu na to czy będzie chodziło o detoks czy o tradycyjną terapię u psychologa (PwS – psycholog dzieci) istotne jest, by nie działać pochopnie i pod wpływem niepotrzebnych emocji- prześledź tutaj. Alkoholizm to poważna choroba, która potrzebuje właściwego podejścia nie tylko osoby uzależnionej, ale głównie jego najbliższych, która musi być wsparciem