W trosce o zdrowe włosy

W dzisiejszym świecie bardzo ważny jest wygląd zewnętrzny. Nienaganna aparycja to czasami jeden z podstawowych wymogów podczas rekrutacji. Stąd też dużo osób zwraca większa uwagę na swoją cielesność. Staramy się odżywiać racjonalnie, uprawiamy aktywność fizyczną i chodzimy do salonów piękności. Nawet panowie zaczęli nareszcie zadbać o swój wygląd i chętnie chodzą do kosmetyczki.

Bardzo ważnym elementem naszej urody są bez wątpienia włosy. Wiemy o tym świetnie, że profesjonalnie dopasowana fryzura może zmienić każdą twarz.

Stylizacja sceniczna, Justyna Steczkowska

Autor: Racoon Polska
Źródło: Racoon Polska

Ta zasada funkcjonuje również w drugą stronę. Nawet przyjemna buźka gubi się, jeżeli otaczają je bezmyślnie przystrzyżone włosy.Nasza codzienna pielęgnacja włosów to zazwyczaj tylko szampon. Lubimy wybierać taki z wielką ilością witamin, najlepiej od razu z odżywką. Ale w czasie mycia zapominamy, że w głównej mierze powinniśmy się skupić na skórze głowy, a dopiero w drugiej kolejności na włosach. Dobrze jest wybierać szampony z naturalnymi składnikami, które nie podrażnią delikatnej skóry na głowie, takie jak w ofercie na .

Dopiero odżywki do włosów nadają im właściwej miękkości i zniewalającego zapachu. Świetnym produktem dodatkowym jest maska do włosów. Powinniśmy jej używać przynajmniej raz na tydzień. Zawiera ona dużo niezbędnych składników odżywczych, które regenerują potargane końce i nadają włosom wspaniały blask.Jeżeli leży nam na sercu dobra kondycja naszych włosów, powinniśmy kontrolować się ze stylizacją. Niezwykle popularne lokówki mogą zniszczyć nam włosy, a przecież tego byśmy nie chcieli. Także prostownica musi być stosowana z wyczuciem. Zbyt częste jej używanie sprawia, że nasze włosy się przesuszają, a także strasznie łamią.

W rezultacie zaczynają nam wypadać.
Większość panów nie ma w swojej łazience żadnych wyjątkowo skomplikowanych urządzeń do stylizacji włosów (np. takich jak falownica – ).

Podobnie ciekawy artykuł przeczytasz po przejściu do wpisu (https://www.przychodniazycie.pl/293,Uslugi.html) – zobaczysz, że jest niezwykle atrakcyjny, zatem zobacz go.

Tak naprawdę , zazwyczaj są to jedynie maszynki do strzyżenia. To jednak nie oznacza, że ich włosy nie potrzebują właściwej pielęgnacji. Warto zatem pożyczyć partnerowi dobry szampon i maskę do włosów.