Dbaj o zdrowy uśmiech

Zdrowe i białe jak śnieg zęby to bez wątpienia ozdoba człowieka. Są oznaką zdrowia, dobrego samopoczucia oraz szczególnej dbałości o ciało i ducha. Posiadacze pięknego uśmiechu sprawiają wrażenie szczęśliwych, zadowolonych z życia a co najważniejsze…młodszych.

W obecnych czasach nietrudno dbać o piękne uzębienie – gabinety dentystyczne gwarantują nam bogatą ofertę swych usług, od tradycyjnego leczenia po wybielanie czy leczenie ortodontyczne. z tego względu niełatwo pojąć fakt, że mimo najnowszej generacji, nieustannie doskonalonych rozwiązań protetyki stomatologicznej, statystyki pokazują, że większość Polaków posiada niekompletne uzębienie.

Mały Pacjent u dentysty

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Problem, pomimo iż dla jednych może wydawać się bez znaczenia, tak naprawdę jest bardzo poważny. Nie chodzi tylko i wyłącznie o walory estetyczne, co o problemy natury medycznej. Ubytki w uzębieniu sprawiają, iż pozostałe zęby się ścierają (utrata szkliwa), zaczynają się przesuwać i pochylać, co w rezultacie prowadzi do efektu domina – zęby sąsiadujące z pustą przestrzenią po zębie zaczynają się chwiać. Im dłuższy czas zwlekamy z pojawieniem się w gabinecie dentystycznym, tym cięższe do wyleczenia są następstwa naszego lekceważenia. Metody leczenia na .

Biorąc te fakty pod uwagę, nie dopuśćmy do niedbalstwa z naszej strony, ponieważ rezultaty naszej niefrasobliwości mogą być niekorzystne i dla naszego samopoczucia i dla portfela. Jeśli ząb jest bardzo zniszczony przez przez postępującą próchnicę i jest za późno na wstawienie zwykłej plomby wymagane jest leczenie kanałowe. Mimo iż jest to zabieg skomplikowany, to jednak jest w stanie uratować ząb przed ekstrakcją i zachować go na długi czas. Mimo wszystko, zawsze lepiej zapobiegać i często odwiedzać gabinety stomatologiczne.

Podobnie sprawa ma się w przypadku wad zgryzu.

Jeśli zaciekawił Cię taki tekst, sprawdź przykłady (https://kursyresuscytacjigdansk.pl/kalendarz-kursow/) opublikowane pod tym linkiem. Na pewno odnajdziesz tu coś ciekawego dla siebie.

Im szybciej zdecydujemy się na leczenie, tym łatwiej pozbędziemy się wady. Dlatego też korygowanie krzywego zgryzu wskazane jest rozpocząć już po wymianie zębów mlecznych na stałe. Dziecko dostanie od pana doktora aparat zdejmowany, natomiast dla nastolatków i dorosłych odpowiednie będą aparaty stałe.
Równe zęby odgrywają dużą rolę nie tylko ze względów estetycznych. Krzywy zgryz może być przyczyną znacznych problemów zdrowotnych, np.: choroby przyzębia, rozchwianie, oraz zaburzenia w stawach skroniowo-żuchwowych, co objawia się np. bólami głowy.