Antykolkowa butelka. Czy rzeczywiście pomaga pokonać kolkę?

Jedni sądzą, że to doskonałe antidotum na brzuszkowe kłopoty bobasów. Inni, że jest to tzw. „pic na wodę”.
Czy butelki antykolkowe rzeczywiście pomagają obniżyć tę dokuczliwą uciążliwość, jaką jest kolka niemowlęca? Rodzicieli poszukujących czarodziejskiego medykamentu na kolkę muszę rozczarować – nie ma jednego a także skutecznego antidotum na tę niemowlęcą dolegliwość.

metoda
Z jakiej przyczyny? Ponieważ, mimo wielu badań a także ogromnego postępu leczenia, przyczyny kolki niemowlęcej zostają nadal ogromną tajemnicą. Istnieje zarówno wiele teorii na jej temat, jak i różne preparaty i sposoby radzenia sobie z nią. Na nieszczęście to, co sprawdza się w wypadku jednego dziecka, niekoniecznie przyniesie ulgę drugiemu. Ażeby ulżyć noworodkowi, zdesperowani rodziciele szukają cudownego antidotum. Jak się wydaje, pomóc może butelka antykolkowa. Jej producenci przekonują, że wpływa na zredukowanie stopnia rozdrażnienia maluszka jak też częstotliwość występowania kolek.
Istnieje dużo metod radzenia sobie z tą przykrą uciążliwością. Od bujania na rękach, wożenia w wózku, przez ablucje w cieplutkiej wodzie, masaż brzucha, po przeróżnego rodzaju herbatki ziołowe i preparaty farmakologiczne. Gdy mama karmi piersią, przyczyny możesz wypatrywać w jej jadłospisie. Warto na jakiś czas zrezygnować z potraw nabiałowych, ostrych sosów bądź komponentów powodujących wzdęcia oraz sprawdzić, czy kolka nie ustępuje. Nadzwyczaj często stosowanym sposobem jest również używanie do karmienia potomka specjalnej butelki ( zobacz również butelka termiczna na wodę) antykolkowej, o których warto poczytać -> jaki wybór butelek antykolkowych.

Butelki tego typu różnią się od pospolitych butelek tym, iż mają dodatkowy system zapobiegający przedostawaniu się pęcherzy powietrza do pokarmu. Takie flaszki jak również relaksujący płyn do kąpieli kupisz w sklepie on-line. Koniecznie jednak na początku o tym czytaj – płyn do kąpieli.