Branie kąpieli w słońcu i SPA jest dobre dla zdrowia

Solarium jest bezpieczne, pod warunkiem skorzystania z oferty dobrego gabinetu. Bezpieczny gabinet solaryjny można rozpoznać po jego personelu. Podczas pierwszej wizyty powinniśmy zostać spytani o ewentualne poparzenia słoneczne, reakcje alergiczne na słońce i choroby skóry. Fachowy i doświadczony personel zada pytanie również, czy zażywamy lekarstwa?

solarium

Zawsze należy dostosować się do propozycji obytego personelu w kwestii dopasowania czasu do kolorytu skóry i indywidualnych cech – doczytaj tu. Jest to szczególne istotne w przypadku pierwszych trzech sensów. Przed zabiegiem w solarium łóżko do opalania solarium skóra musi być czysta i bez kosmetyków. Nie należy używać żadnych dezodorantów oraz innych zapachowych kosmetyków, zawierających substancje fotouczuleniowe. Przed opalaniem należy dobrze zmyć makijaż.

W trakcie opalania nie można otwierać oczu. Trzeba zabezpieczyć je stosując specjalne okulary zabezpieczające, które udostępnia gabinet solaryjny. Nie wolno opalać się w trakcie choroby, szczególnie przy zażywaniu antybiotyków, ani będąc pod wpływem alkoholu. Po zakończonym zabiegu należy użyć specjalnych kremów do opalania. Troszcząc się o skórę należy udać się do SPA i skorzystać z paru zabiegów pielęgnacyjnych. Jeśli odpowiednio przygotujemy się do wizyty w gabinecie odnowy biologicznej możemy przeżyć najlepsze Day SPA. Taki wyjazd trzeba odpowiednio wcześniej umówić z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem.

Udając się do SPA nie powinno się zapomnieć o stroju kąpielowym i klapkach basenowych. Przed zabiegiem należy przybyć wcześniej, żeby mieć czas na zmianę odzienia oraz wypełnienie ankiety dotyczącej przebytych chorób, przeciwwskazań do zabiegu. Gdy ktoś się spóźni zabieg będzie trwał krócej. Podczas zabiegu w tle rozbrzmiewa spokojna muzyka, światło zwykle jest przygaszone, często palą się świeczki i kominki z olejkami eterycznymi. Należy pamiętać, że przed udaniem się do strefy SPA lub gabinetu kosmetycznego na zabieg warto się odświeżyć, usuwając z ciała wszelkie balsamy, kosmetyki.

Może Cię zainteresować: day spa w warszawie

W trakcie masażu należy okryć się ręcznikiem. Gdy odczujesz chłód, poproś o dodatkowy ręcznik. Jeśli nie chcesz masażu jakieś części ciała należy o tym wspomnieć podczas masażu. Po masażu z olejkami eterycznymi warto powstrzymać się z wzięciem prysznica na kilka godzin, dlatego, że skóra lepiej wchłonie składniki, stanie się nawilżona oraz delikatna.

solarium

Aby przeżyć najlepsze Day SPA należy dobrze się do tego przygotować. Gabinety odnowy biologicznej służą pomocą swoim gościom. Każdy gość SPA dostaje do dyspozycji własnego opiekuna, który pomaga przy wyborze zabiegów oraz dobiera bezpieczne kosmetyki. Wyjeżdżając do SPA bezwarunkowo należy zabrać ze sobą pozytywną energię i dobre nastawienie.