Witaminy nieodzowne do dobrego działania ustroju

Witaminy i minerały są nieodzowne do dobrego funkcjonowania ustroju i zachowania zdrowia. Witamina B12 bierze udział w generowaniu czerwonych ciałek krwi.

Niedobór owych ciałek powoduje niedokrwistość organizmu, potocznie zwaną anemią.
Przy niedoborze owej witaminy potrafią pojawić się kłopotliwe uciążliwości, stany zapalne jamy ustnej, przykry zapach skóry, bolesne dolegliwości miesiączkowe.

Zainteresował Cię ten tekst? Kliknij i sprawdź trening rehabilitacyjny teraz, w tym miejscu znajduje się coś, co prawdopodobnie także Ci się spodoba.

Osoby, u których wystąpił niedobór witaminy B12 są rozdrażnione, często odczuwają irytację i lęk, są mniej odporne na depresję i wyczerPanie. Częstokroć czują drętwienie rąk i nóg, mają trudności z chodzeniem. Stosowanie witaminy B12 może zmniejszyć przebieg nieuleczalnych schorzeń takich jak stwardnienie rozsiane, lub choroba Alzheimera.

Leczenie

Autor: Sohel Parvez Haque
Źródło: http://www.flickr.com
Witamina b12 tabletki używane są doustnie 1 tabletka dziennie, najlepiej w trakcie posiłku, albo wedle wskazań lekarza. Nie trzeba wychodzić poza ramy zalecanej do spożycia dawki w ciągu dnia.
Witamina B12 jest jedną z tych witamin, w przypadku których nie ma mowy o przesadzeniu. Rozkłada się ona w wodzie, przez co prędko wydalana jest z moczem, oraz z potem. Nie odkłada się w naszym organizmie tak, jak to się dzieje w wypadku witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. W związku z tym nie trzeba obawiać się jej przedawkowania. Przyjęcie zbyt dużej porcji sprawia, że następuje wzmożona absorpcja owego pierwiastka i szybkie wydalenie nadmiaru.

Chociaż dzisiaj sięgnąć można po znakomitej jakości suplementy diety, jakie są absolutnie dla ustroju bezpieczne, to lepiej mieć pojęcie, jakie artykuły żywnościowe są normalnym źródłem tej B12 i częściej je zjadać