Jak mądrze, a równocześnie skutecznie zażywać suplementy na siłownię?

W dzisiejszych czasach coraz większa liczba osób zapisuje się na siłownię albo po prostu decyduje się rozpocząć uprawianie jakiegoś sportu. Fachowcy bardzo się z tego cieszą, bo aktywne życie zazwyczaj oznacza niewielkie kłopoty ze zdrowiem w życiu.

Na szczęście polskie społeczeństwo coraz częściej zwraca uwagę na jakość swojego życia – w sklepie kupujemy zdrowe (sprawdź woda żywa) produkty, staramy się unikać jedzenia przetworzonej żywności i wybieramy najfajniejszy sport, starając się poświęcić na niego co najmniej parę godzin w tygodniu.

kulturysta

Autor: Kasey Eriksen
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy na poważnie ćwiczysz na siłowni, wcześniej czy później oczywiście pojawi się kwestia suplementów przyspieszających wzrost masy mięśniowej. Na podobnych efektach zależy zazwyczaj mężczyznom, kobiety bowiem zwykle nie ćwiczą po to, aby zbudować sobie mięśnie, ale po prostu schudnąć i dobrze wyglądać w kostiumie kąpielowym w lecie. Mężczyźni jednak coraz częściej wybierają sterydy, dzięki którym szybciej są w stanie osiągać wymarzony efekt w postaci dobrze rozbudowanych mięśni.

Czy jednak sterydy z pewnością są całkowicie bezpieczne i nie powodują żadnych nieprzewidzianych konsekwencji?

Oczywiście, że tak – jednak pod warunkiem, że bierzesz je pod okiem fachowca, który podpowie Ci, na co zwracać szczególną uwagę, jak dawkować suplementy i jak z nimi nie przesadzać.

Jednym z najpopularniejszych teraz suplementów jest z pewnością BCAA, który dostarczy Twojemu organizmowi odpowiednich aminokwasów odpowiadających przede wszystkim za odbudowę tkanki mięśniowej. Z tego właśnie powodu zwykle poleca się zażywanie BCAA podczas treningu. Ten suplement diety bez wątpienia mógłby zainteresować także kobiety, bowiem wykazano, że jest on przydatny przy odchudzaniu.

Jeśli zdecydujesz się na zażywanie suplementów podczas treningów na siłowni, wówczas zdecydowanie musisz kontrolować na bieżąco stan Twojego. Oczywiście dobrze dobrane suplementy nie powinny sprawiać u Ciebie żadnych dolegliwości, jednakże zawsze dobrze dmuchać na zimne.

Jeżeli zatem myślisz poważnie o karierze sportowca, wówczas zdecydowanie powinieneś zacząć ją od wybrania się do lekarza. Tam uzyskasz wszelkie najistotniejsze informacje. W dodatku powinieneś także zgłosić się do trenera na siłowni – on oczywiście dobierze odpowiednie dla Ciebie ćwiczenia.